POLECAMY

Przygotowanie przyjęcia z okazji Chrztu

O czym powinniśmy pamiętać przygotowując przyjęcie z okazji Chrztu naszego dziecka? Jak udekorować stół i jaką zastawę wybrać?
Przygotowanie przyjęcia z okazji Chrztu

Urządzając przyjęcie z okazji Chrztu, warto poświęcić czas na przygotowanie stołu, zastawy i dań – przemyślana kompozycja podkreśli odświętność dnia.

Od czego zacząć

Gdy termin przyjęcia został już ustalony, a zaproszenia rozesłane lub wręczone, można zastanowić się nad potrawami, jakie planujemy tego dnia zaserwować.
Przyjęcie z okazji chrzcin nie musi odbiegać w tym względzie od innych okazji tego rodzaju, np. przyjęcia komunijnego, menu jest więc klasyczne i składa się z trzech dań (przystawek, dania głównego i deseru) oraz napojów – ze względu na charakter święta nie powinien wśród nich znaleźć się alkohol. Możliwe jest również, w trosce o właściwą opiekę nad bohaterem dnia, zdecydowanie się na nieco bardziej skromny poczęstunek albo szwedzki stół z zimnymi przystawkami czy słodyczami. Jeśli pięknie go ozdobimy, goście poczują się uhonorowani, a my będziemy mogli spokojnie doglądać dziecka.

Dekoracja stołu

Ciasto powinniśmy upiec albo zamówić na dzień przed uroczystością. Możemy zdecydować się na dekoracyjny tort, który wniesie nutę kolorystyczną na odświętnie przygotowany stół. Najlepiej sprawdza się jasne nakrycie (np. białe lub pastelowe), podkreślające charakter okazji oraz dobrana do tego zastawa. Stół można ponadto ozdobić serwetkami – białymi lub srebrnymi, albo w jakimkolwiek kolorze komponującym się z obrusem i zastawą. Do porcelany o kremowym odcieniu lub zielonych zdobień będą pasować pistacjowe lub różowe dodatki, zwłaszcza, jeśli obrus jest w innym niż biały kolorze. Doskonałą ozdobą będą też świeże kwiaty, np. tulipany oraz świeczki. W przypadku bufetu ozdobną, porcelanową zastawę można zastąpić zwyczajnymi, wygodnymi talerzykami.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Mylisz się! Chrzest to ważne wydarzenie i należy odpowiedznio sie przygotować. Fakt to nie ślub ale do "obory" nie wpuscisz gosci.
/6 lat temu
Ale głupota!! Chrzciny to nie ślub, a przyjecie po chrzcinach to nie wesele!!!