POLECAMY

Komunia 2018 – jaki prezent na Komunię od chrzestnej dać?

Uczestnictwo matki chrzestnej w uroczystościach komunijnych to najlepszy prezent dla dziecka. Trudno jednak wyobrazić sobie przyjęcie komunijne bez prezentów. Zobacz, jaki prezent warto wręczyć jako matka chrzestna!
Wioletta Górecka / 5 miesięcy temu
Komunia 2018 – jaki prezent na Komunię od chrzestnej dać? fot. Adobe Stock

Bycie rodzicem chrzestnym to nie tylko przyjemność i wyróżnienie, ale także pewien niepisany obowiązek. Matka chrzestna, zaraz po tej biologicznej, to w zasadzie najważniejsza osoba w życiu dziecka. Prezent na komunię od chrzestnej nie powinien więc odstawać wiele od tego, jaki maluch otrzyma od rodziców. Może to być koperta z pieniędzmi, sfinansowanie jakiegoś kursu, sprzęt elektroniczny czy wycieczka. Co jeszcze będzie dobrze widziane?

Prezenty od chrzestnych – muszą być drogie?

Wybór prezentu z okazji I Komunii Świętej nie należy do łatwych zadań. Co kupić dziecku, jaką kwotę na to przeznaczyć? Jak podejść do wyboru prezentu ? Podobnie jak w przypadku wesela, im bliższe pokrewieństwo i stosunki z jego rodziną, tym bardziej wypada podarować prezent o większej wartości. Jak powinien wyglądać prezent na komunię od chrzestnej? Choć w teorii bycie rodzicem chrzestnym nie powinno wiązać się z większymi wydatkami, to w praktyce - nieoficjalnie, ale jednak- oczekuje się od niego więcej.

Prezent na komunię od chrzestnej – co wypada podarować?

Matka chrzestna to w zasadzie druga najbliższa dziecku osoba, zaraz po biologicznej mamie. Zwykle ma doskonały i regularny kontakt z maluchem i aktywnie bierze udział w jego dorastaniu, traktując je niemal jak swoją pociechę. Dlatego z okazji I Komunii Świętej chce wręczyć mu coś wyjątkowego i o dużej wartości – nie tylko materialnej, ale także pod względem użyteczności i sprawienia przyjemności. Niepisana zasada mówi, że z okazji przyjęcia Eucharystii, jeśli matka chrzestna decyduje się na wręczenie koperty, jej zawartość nie powinna być mniejsza niż 1000 złotych. Do tego można wówczas dołączyć symboliczny upominek, taki jak łańcuszek z krzyżykiem czy coś słodkiego.

Jaki prezent na komunię od chrzestnej wypada wręczyć?

Koperta z pieniędzmi może być jednak także dodatkiem do prezentu. Wówczas jej wartość jest oczywiście odpowiednio mniejsza. Jakie upominki najczęściej wręczają matki chrzestne? Oto 5 propozycji, które stanowią hity wśród prezentów komunijnych!

Sfinansowanie kursu
Jako matka chrzestna aktywnie uczestnicząca w dorastaniu dziecka, warto postawić na praktyczną formę prezentu, która przyniesie wymierne korzyści. Może to być kurs językowy, sportowy, czy związany z konkretną umiejętnością.

Wycieczka
Wydatki związane z organizacją komunii często uniemożliwiają lub bardzo utrudniają rodzicom poniesienie kosztów związanych z wakacjami swojej pociechy w danym roku. Jako matka chrzestna możesz wykupić dziecku wycieczkę lub wakacje. To prezent, który z pewnością będzie dobrze zapamiętany przez całą rodzinę, z dzieckiem na czele!

Sprzęt
Jeśli jesteś w dobrych stosunkach z rodziną dziecka, wiesz też zapewne o ich potrzebach. Może maluch od dawna marzy o nowym telewizorze, laptopie, konsoli do gier, albo rowerze, deskorolce czy innym sprzęcie sportowym? Taki prezent, choć zdecydowanie bardziej kosztowny, posłuży dziecku przez długie lata. Pomoże także rozwijać jego pasje i ciekawość świata.

Pamiętaj jednak, że dzień Komunii Świętej to przede wszystkim uroczystość o charakterze religijnym i powinny towarzyszyć mu przede wszystkim uniesienia duchowe. Sprawy materialne niech zejdą na drugi plan. Jeśli nie jesteś posiadaczką zasobnego portfela, nie musisz brać pożyczki na sfinansowanie prezentu. Najważniejsza jest bowiem twoja obecność w tym ważnym dla dziecka dniu, a najlepszy prezent to ten płynący z serca i szczerych chęci!

To także warto zobaczyć!
Jak uczesać dziewczynkę na Pierwszą Komunię?
Gdzie zorganizować pierwszą komunię?
Komunia a stres dziecka. Jak przeżyć ją w spokoju?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
ja swojej chrzesnicy kupuję rower miejski w media expert, chyba indiana moena, taka miętowa bo ostatnio się skarzyla ze jej mama nie chce wozić :p