Prezent na chrzest dla chłopca fot. Adobe Stock

Prezent na chrzest dla chłopca - trendy i propozycje

Prezent na chrzest dla chłopca możesz potraktować jako modny gadżet, pamiątkowy upominek lub inwestycję. Jeśli dajesz w kopercie gotówkę postaraj się, aby nie zabrakło kartki z dedykacją czy zabawki jako dodatku.
Edyta Liebert / 25.02.2020 09:54
Prezent na chrzest dla chłopca fot. Adobe Stock
Prezent na chrzest dla chłopca - najmodniejsze propozycje to te, które są personalizowane lub będą wykorzystywane przez lata. Jeśli nie masz pomysłu - wręcz dziecku gotówkę. 
 
W ostatnich latach wzrosła popularność prezentów personalizowanych, w tym prezentów na chrzest dla chłopca czy dziewczynki. Jeśli jesteś dalsza krewną, postaw na gotówkę lub imienny gadżet.
 

Religijne prezenty na chrzest dla chłopca

Lata temu prezent na chrzest dla chłopca nawiązywało do religijności. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu rangi tego wydarzenia, możesz zakupić dziecku:
 • ikonę świętego (patrona-imiennika),
 • łańcuszek z medalikiem (np. jeśli to Krzysztof, to św. Krzysztofa),
 • Biblię dla dzieci,
 • ozdobną świecę,
 • dziecięce wydania modlitewnika.

Personalizowane prezenty na chrzest

Wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem takie prezenty na chrzest chłopca, jak:
 • smoczek z grawerem, 
 • personalizowane sztućce, np. srebrna łyżeczka,
 • skarbonka,
 • album na zdjęcia,
 • wizerunek Anioła Stróża.
Mogą stanowić dodatek do gotówki lub być mniej zobowiązującym upominkiem, jeśli łączy cię z dzieckiem dalsze pokrewieństwo lub nie dysponujesz funduszami.
 

Modne prezenty na chrzest dla chłopca

Jeśli jesteś na bieżąco z nowinkami wnętrzarskimi, gadżetami, modnymi upominkami i śledzisz Instagrama to z pewnością nie umknęły ci ciekawe, modne propozycje upominków i gadżetów dla dzieci.
 
Prezent na chrzest dla chłopca nie musi nawiązywać do religijnego charakteru wydarzenia, a może być praktycznym lub pamiątkowym upominkiem. Warto zwrócić uwagę na:
 
 • maty do zdjęć, na których kładziesz malucha i oznaczasz jego wiek,
 • ramki z miejscem na odcisk stóp lub dłoni,
 • personalizowane pudełko wspomnień,
 • tablica manipulacyjna z imieniem,
 • pamiątkowe metryczki do powieszenia na ścianie.
Bez zbędnej kokieterii: laserowo grawerowana pamiątka, srebrna łyżeczka czy obraz to upominki miłe, ale niepraktyczne. Nie ma co silić się na oryginalność i lepiej wręczyć wtedy kopertę z gotówką zwłaszcza, jeśli rodzice dziecka sygnalizują taką potrzebę.
 
Każdy z prezentów (zwł. o sporych gabarytach) warto skonsultować z rodzicami dziecka. Ponadto dobrze jest zapytać rodziców, czy nie potrzebują dla dziecka np. bujaczka, maty edukacyjnej, krzesełka do karmienia. Nie jest to pamiątkowy, ale praktyczny prezent.
 

Gotówka w prezencie na chrzest - ile wręczyć

Do koperty wkładamy średnio ok. 300 zł, jeżeli jesteśmy dalszymi członkami rodziny. Jeśli rodzice organizują uroczysty obiad po chrzcinach, a ty przychodzisz z trójką dzieci zwróć uwagę, aby suma w kopercie była adekwatna do waszej liczebności. Warto włożyć do koperty na chrzciny ok. 450 zł oraz np. dołączyć kartkę z życzeniami. 
 
 
Jeśli jesteś np. Matką Chrzestną, możesz zasugerować założenie lokaty dziecku i wpłacić tam już kwotę na start. Warto też rozważyć ulokowanie pieniędzy w czystym złocie. W Mennicy Polskiej można zakupić sztabki złota inwestycyjnego od 1g do 10g. Dobrze jest śledzić trendy na rynku złota.

Więcej na temat rodzinnych uroczystości:
Prezent na chrzciny dla dziewczynki - kto co kupuje i ile włożyć do koperty
Prezent na chrzciny dla dziewczynki - kto co kupuje i ile włożyć do koperty
Prezent na chrzciny dla dziewczynki - jeśli jesteś dalszą rodziną, do koperty powinnaś włożyć ok. 300 zł. Raczej nie kupuj zabawki. Jako chrzestna możesz założyć lokatę, kupić złoty medalik lub sztabkę złota - warto też złożyć się na prezent z Chrzestnym lub uzgodnić go z rodzicami chrzczonego dziecka.
Rodzice chrzestni żalą się, że są traktowani jak bankomaty przez swoich chrześniaków
Rodzice chrzestni żalą się, że są traktowani jak bankomaty przez swoich chrześniaków
Muszą spełniać różne, a przede wszystkim drogie zachcianki swoich chrześniaków. Na niektóre z nich miesiącami odkładają pieniądze. Właściwie, do czego są dzisiaj potrzebni rodzice chrzestni?
Pomysły na prezent dla chrześniaka i chrześnicy w różnym wieku
Pomysły na prezent dla chrześniaka i chrześnicy w różnym wieku
Prezenty to za każdym razem spore wyzwanie. Nikt jednak nie cieszy się z prezentów tak jak dzieci – i to właśnie podarunki dla nich są najważniejsze. Co podarować dziecku, gdy jesteśmy dla niego więcej niż tylko zwykłą ciocią lub wujkiem? Jaki prezent kupić chrześniakowi lub chrześnicy? Ile kosztują prezenty dla dzieci w różnym wieku?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)