Szukając prezentu, kieruj się gustem i potrzebami osoby, którą chcesz obdarować, a nie swoim/fot. Fotolia

Prezent dla niego

Kupienie trafionego prezentu mężczyźnie czy to młodemu czy dojrzałemu jest nie lada wyzwaniem. O wiele bardziej skomplikowanym niż zrobienie prezentu kobiecie.
/ 16.09.2009 14:55
Szukając prezentu, kieruj się gustem i potrzebami osoby, którą chcesz obdarować, a nie swoim/fot. Fotolia

Żadna kobieta nie obrazi się bowiem jeśli dostanie dziesiątą parę kolczyków czy piątą torebkę, ale kiedy mężczyzna dostanie drugi w danym roku sweter na pewno nie obejdzie się bez komentarza „przecież ja już to mam”, albo „niepotrzebnie mi w ogóle kupowałaś prezent”. Aby mężczyzna był zadowolony z upominku musi być on naprawdę przemyślany i trafiony w gust.

Zanim zastanowisz się jednak nad konkretnym prezentem warto zadać sobie pytanie, jaki typ osobowości reprezentuje Twój mężczyzna. Możesz bowiem mieć do czynienia z tzw. panem nic mi nie potrzeba, który nie lubi zagracać swojego otoczenia zbędnymi rzeczami, w swetrze chodzi pięć lat lub dłużej i wszystko najchętniej oddał by dzieciom i żonie. Innym typem jest facet wieczne dziecko, któremu w głowie dowcipy, gry i zabawy. Do plejady charakterów dołączymy także zabawowicza, dla którego najbardziej liczą się niezapomniane wrażenia i nieustające imprezowanie. A także modnisia, który wiele czasu i zabiegów poświęca na kreowanie swojego image’u. Jeszcze innym typem jest praktyczny minimalista, który owszem lubi prezenty, ale tylko te które sam sobie wybierze.

Zdefiniowanie konkretnego typu osobowości Twojego mężczyzny jest niezbędne do tego, aby namierzyć jego czuły punkt. W zależności od charakteru mogą nimi być: prezenty związane z konkretnym hobby, zabawki męskie – gadżety, upominki przeżyciowe, elementy garderoby, czy praktyczne przedmioty do użytku. Warto przed wyjściem na zakupy określić przynajmniej taką ogólną kategorię prezentu, za jakim się będziemy rozglądać. Oszczędzi nam to sporo czasu i energii, które musielibyśmy spożytkować na odwiedzanie wszystkich sklepów w centrum handlowym.

Wręcz idealną sytuacją byłaby ta, w której zdecydowałybyśmy się już na konkretną rzecz i tylko tej szukały po sklepach. Lista odwiedzanych sklepów drastycznie by nam zmalała ze 100 do 10, a w niektórych przypadkach nawet do jednego. Aby wam pomóc w tym, poniżej przedstawiamy konkretne propozycje upominków dla mężczyzn.

Prezenty praktyczne

zegarek, perfumy, kosmetyczka, maszynka do golenia, golarka elektryczna, akcesoria narciarskie: gogle, rękawiczki, czapka, piękny album na zdjęcia, kronika rodziny ręcznie robiona lub zamówiona w dobrej introligatorni, sprzęt elektroniczny, artykuły komputerowe, portfel, teczka na dokumenty, zestaw do pisania, organizer, kalendarz, nawigacja samochodowa, karta upominkowa ulubionego sklepu.


Związane z hobby


książki, płyty ulubionego zespołu, akcesoria winiarskie, gry komputerowe, gry planszowe, bilet na mecz ulubionej drużyny piłkarskiej, kije do nordic walkingu, plecak turystyczny, śpiwór, klaser na znaczki, strój sportowy (getry, korki, spodenki, koszulka ulubionego piłkarza), piłka nożna, rękawiczki na rower, kask na narty lub na rower, licznik do roweru, koszulka kolarska, mysz optyczna, prenumerata ulubionego czasopisma itp. rzeczy związane ściśle z ulubionymi formami spędzania czasu Twojego mężczyzny;


Garderoba i gadżety

spinki do koszuli, spinki do krawata, czapka, szalik, koszula na spinki, efektowny pasek, krawat, muszka, kamizelka, sweter, polówka, apaszka, torba na ramię, rękawiczki, sygnet, łańcuszek z zawieszką np. znaku zodiaku, bokserki, scyzoryk, piersiówka, zapalniczka, wizytownik, pamięć przenośna w ciekawej formie;

Śmieszne prezenty

pilot do obsługi żony, toaletowy zestaw golfowy, licznik podrywacza, papier toaletowy sudoku, futerał na alkohol w kształcie książki, świecące kapcie, samochodowy wyświetlacz tekstów, kufel trzymający właściwą temperaturę piwa, koszula nocna ze szlafmycą;


Upominki przeżyciowe

przejażdżka super szybkim samochodem, wieczór winiarski, przelot szybowcem, wycieczka samochodem terenowym, kurs doskonalenia umiejętności prowadzenia samochodu, kupon na masaż relaksacyjny, karnet do SPA, wodne akrobacje, zajęcia na ściance wspinaczkowej, wynajęcie studia nagraniowego, wyścig na gokartach, skok na bungee, karnet na siłownię lub zajęcia sztuk walki.