POLECAMY

Pelerynka

Czy pelerynki są sprzedawane tylko z albami czy można je kupić osobno, na przykład do tradycyjnej sukienki komunijnej? Jakie rodzaje pelerynek są dostępne na rynku i ile kosztują?
Pelerynka

Pelerynka jest ważnym elementem garderoby każdej dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej. Okrycie jest istotne tym bardziej, że pogoda lubi nas zaskakiwać i nawet w środku wiosny, temperatura może spaść o kilka stopni.

Pelerynki komunijne wykonane są najczęściej z białego polaru – cienkiego lub grubego, choć można spotkać również pelerynki obszyte białym futerkiem, z kapturem albo okrycia w postaci żakietu. Są zapinane lub zawiązywane pod szyją. Mogą mieć zaokrąglone lub ostre brzegi – wszystko zależy od gustu.

Największą popularnością cieszą się okrycia gładkie, jednokolorowe. Pasują one bowiem do każdej sukienki komunijnej – niezależnie od fasonu. Na rynku dostępne są również pelerynki z różnego rodzaju obszyciami. Ozdoby mogą być wykonane z tasiemki – białej, różowej, błękitnej lub złotej. Należy jednak pamiętać, żeby obszycia pasowały do sukienki lub alby. Pelerynki można kupić osobno i kosztują średnio od 30-100 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)