POLECAMY

Papierosy na przyjęciu

Organizacja przyjęcia nie jest najprostszym zadaniem. Przekąski, danie główne oraz zapewnienie gościom dobrej zabawy wymaga dużo taktu i zdolności organizacyjnych. Z pomocą jednak przychodzi etykieta, która wprowadza nie tylko porządek przy biesiadnym stole, ale pozwala także znaleźć odpowiedź na inne kłopotliwe kwestie.
Papierosy na przyjęciu

Palący problem

Jedną z nich jest palenie papierosów na przyjęciu. Co zrobić jeśli część naszych gości pali, a część nie. Jak uniknąć zamieszania i wzajemnych pretensji? Otóż mamy do wyboru dwa rozwiązania. Po pierwsze pozwolić palić przy stole skazując niepalących na konieczność wdychania papierosowego dymu. Po drugie zorganizować tzw. palarnie, miejsce gdzie każdy palący będzie mógł spokojnie wypalić swojego papierosa, nie przeszkadzając pozostałym zaproszonym gościom.

Wybierając drugą możliwość w dobrym tonie będzie, jeśli to my jako gospodarze poczęstujemy swoich gości tytoniem. Lepsze gatunkowo papierosy możemy umieścić w eleganckich pudełeczkach. Niezbędne będą również zapalniczki tzw. pokojowe oraz popielniczki, warto je umieścić przy fotelach, w których usiądą palący. Musimy pamiętać, by systematycznie je opróżniać. Powinniśmy postarać się o świeże powietrze, tak by nie uprzykrzyć wieczoru osobom niepalącym.

Zgaś tego papierosa

Gdy w gronie zaproszonych są palacze, starajmy się nie krytykować ich nałogu i nie prawić kąśliwych uwag pod ich adresem. Nie warto psuć nikomu dobrego humoru. W sytuacji gdy pojawią się uwagi o szkodliwości palenia, najlepszym wyjściem będzie zmiana tematu rozmowy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)