POLECAMY

Oświadczenia w prasie

Choć oświadczenia na łamach gazet są coraz rzadsze, to jednak wielu z nas nadal preferuje ten sposób powiadamiania innych o ważnych wydarzeniach w naszym życiu jak ślub, msza żałobna, narodziny dziecka. O czym należy pamiętać wysyłając treść oświadczenia do gazety?
Oświadczenia w prasie

Gazety zazwyczaj proponują nam zamieszczenie naszej adnotacji w rubryce płatnej, albo w rubryce bezpłatnej. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Za wersją nieodpłatną przemawiają względy ekonomiczne i chyba tylko one. Większość tytułów bowiem zastrzega sobie prawo redagowania i skracania tekstów ogłoszeń bezpłatnych. Co tłumaczone jest koniecznością dostosowania treści do specyfiki rubryki oraz wolnego miejsca w danym numerze.

Notka nasza może zatem przybrać formę nie taką, jaką chcieliśmy i zamiast cieszyć, wyprowadzi nas z równowagi. Poza tym wysyłając treść nieodpłatną do gazety, nie mamy pewności, że zostanie ona wydrukowana we wskazanym przez nas numerze. Może okazać się bowiem, że ogłoszeń darmowych napłynęło tak wiele, że termin publikacji naszej wiadomości przesunie się nawet o kilka numerów. Tym samym wiadomość, którą mamy do przekazania, może stracić na aktualności.

Wybór opcji płatnej wydaje się bardziej trafiony. Nawet pod względem finansowym. Pomyśli ile kosztowałyby Cię rozmowy telefoniczne, SMS-y, czy kartki okolicznościowe do wszystkich Twoich znajomych – na pewno koszt byłby wielokrotnie większy niż płatne oświadczenie w prasie.

Płacąc za usługę możesz narzucać warunki i wymagać:

  • zamieszczenia oświadczenia w konkretnym miejscu na stronie, np. dziale: śluby;
  • nienaruszonej treść nadesłanego tekstu;
  • konkretnej formy oświadczenia;
  • ustalonego terminu publikacji.

W przypadku usługi płatnej redakcja ma obowiązek skontaktowania się z nami w przypadku planowanych zmian. Każda musi zostać przez nas zaakceptowana.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)