POLECAMY

Oryginalny prezent na Komunię 2018 – 5 niezawodnych pomysłów!

Wśród najczęściej wręczanych prezentów komunijnych, każdego roku niezmiennie znajduje się rower, elektronika, książki i biżuteria. Chcesz wyłamać się ze schematu? Podpowiadamy 5 pomysłów na oryginalny prezent na Komunię!
Wioletta Górecka / 5 miesięcy temu
Oryginalny prezent na Komunię 2018 – 5 niezawodnych pomysłów! fot. Adobe Stock

Dzień I Komunii Świętej to przede wszystkim czas zadumy i refleksji, jednak nie sposób wyobrazić go sobie bez przyjęcia z prezentami dla dziecka. Stoisz przed wyborem upominku? Postaw na oryginalny prezent na Komunię! Oryginalny, czyli taki, którego na pewno nie da nikt inny: kurs tematyczny, wycieczka, zestaw majsterkowicza, lornetka czy portret dziecka. Co ważne – taki prezent może kosztować o wiele mniej, niż te najbardziej popularne hity wśród prezentów komunijnych! Co warto podarować na Komunię?

Prezenty komunijne – bądź nieszablonowa!

Wśród upominków komunijnych od lat niezmiennie prym wiodą rowery, telewizory i inne sprzęty elektroniczne, a także albumy ze zdjęciami, książki, Biblia i biżuteria. To propozycje uniwersalne i przydatne. Istnieje jednak ryzyko, że taki podarunek zdubluje się z prezentami innych gości. Wręcz więc coś oryginalnego – może nawet nie kojarzącego się z prezentami z okazji I Komunii Świętej. Dzięki nieszablonowym pomysłom z pewnością wyróżnisz się na tle gości, a dziecko właśnie twój prezent zapamięta najbardziej!

Oryginalny prezent na komunię

Im bardziej przemyślany wybór prezentu komunijnego, tym większa szansa, że będzie trafiony bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Oto 5 propozycji na nieszablonowy prezent z okazji Komunii!

Portret dziecka
Jeśli drzemie w tobie odrobina talentu malarskiego lub kreślarskiego, na podstawie zdjęcia dziecka możesz spróbować stworzyć jego portret. Nie musi być doskonały – ważne, aby było widać, że włożyłaś wiele serca w jego stworzenie. Stworzenie takiego portretu możesz również zlecić osobie zajmującej się tą sztuką.

Lornetka
Dzieci, a zwłaszcza te w wieku komunijnym, są niezwykle ciekawe świata. Porządna lornetka umożliwi mu poznawanie świata, a także rozbudzi jeszcze bardziej ciekawość wobec otaczającej go rzeczywistości. Taki gadżet stanie się również zapewne nieodłącznym towarzyszem wycieczek i posłuży przez długie lata!

Zestaw majsterkowicza
Jeśli dziecko ma zdolności manualne i zacięcie do tworzenia „czegoś z niczego”, zestaw narzędzi i akcesoriów do robótek ręcznych będzie strzałem w dziesiątkę. Może być to zestaw majsterkowicza (dla chłopca), krawcowej czy tworzenia biżuterii (dla dziewczynki) i każdy inny, który pokrywa się z zainteresowaniami dziecka.

Wycieczka
Po stresie związanym z przygotowaniami się do Komunii Świętej, każdemu należy się relaks. Najlepiej odpoczywa się na wycieczce. Niech będzie to chociaż weekendowy wypad za miasto lub w miejsce, o którym dziecko zawsze marzyło. Na taki pomysł wpadnie niewielu, więc jest ogromna szansa na to, że twój prezent będzie najbardziej oryginalny spośród wszystkich!

Kurs tematyczny
Sfinansowanie kursu tematycznego to także jeden z oryginalnych prezentów komunijnych. W dodatku łączy przyjemne z pożytecznym: sprawi radość z nabycia nowych umiejętności, które przy okazji zostaną już na zawsze.

To również ci się przyda!
Najpiękniejsze fryzury na Pierwszą Komunię Świętą!
Czy na przyjęciu komunijnym powinien być alkohol?
Komunia dla 9-latków nie ma sensu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 miesiące temu
Bez sensu takie prezenty... za kilka lat nic z tego dziecku nie zostanie, a za kilkanaście nawet nie będzie pamiętało co dostanie. Duzo lepiej zdecydować się na biżuterię jakąś. Ja np. kupiłam kolczyki od złotnika sikorskiego.
/5 miesięcy temu
moim zdaniem rower to super opcja na prezent, np w media expert jest dostępny indiana rower dla dziewczynek i chłopców