Odwiedziny w szpitalu

Odwiedziny w szpitalu

Wybieram się do szpitala do koleżanki, która przeszła ciężką operację, jak mam się zachować podczas tej wizyty. Jakie tematy poruszać w rozmowie, co kupić chorej w prezencie i jak długo taka wizyta powinna trwać?
/ 17.03.2009 12:31
Odwiedziny w szpitalu

Witając się z chorą wystarczy jeśli uściśnie Pani dłoń koleżanki. Przytulanie się do chorej mogłoby sprawić jej niepotrzebny ból. Proszę unikać także siedzenia na skraju łóżka, które może krępować chorego i również sprawiać ból.

W sytuacji kiedy koleżanka jest po operacji nie powinna Pani przedłużać swojej wizyty, zwłaszcza jak w tym samym czasie czuwa przy chorej rodzina. Proszę nie poruszać przy chorej przykrych tematów np. o zwolnieniach w firmie, w której razem pracujecie, o rozwodzie koleżanki, o swoich problemach z dziećmi. Chora ma wystarczająco dużo zmartwień i nie należy ją obarczać nowymi.

Jeśli chodzi natomiast o prezent, zawsze może Pani kupić kwiaty, które są oznaką naszej troski. Należy jednak wybrać te, które nie mają zbyt intensywnej woni i nie będą drażnić chorej. Dobrym pomysłem jest kupienie rzeczy, które umilą chorej czas spędzony w szpitalu jak: książki, czasopisma, płyty z muzyką. Jeśli pobyt koleżanki w szpitalu potrwa jeszcze jakiś czas, może Pani kupić jej np. nowy szlafrok lub piżamę. Proszę uważać jednak z kupowaniem jedzenia, koleżanka bowiem może mieć przepisaną specjalną dietę. Poza tym jeśli jest pod stałą opieką swojej rodziny, to na pewno ona zadbała już o jedzenie dla chorej.