POLECAMY

Nie zapomnij o życzeniach

Dziś imieniny Zofii – nie zapomnij złożyć życzenia i wysłać kartkę wszystkim znajomym solenizantkom.
Nie zapomnij o życzeniach

Zofia to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa sophia, które oznacza: "mądrość". W Polsce imię to pojawiło się w XII wieku. Jest popularne niemal na całym świecie, posiada kilka odpowiedników w różnych językach. W ostatnich latach zauważa się wzrost popularności imienia Zofia w Polsce. Imię to znajduje się w drugiej dziesiątce najczęściej nadawanych imion żeńskich.

Osoby noszące to imię są zazwyczaj stanowcze oraz nieco apodyktyczne. Uważają, że wszystko wiedzą najlepiej, w związku z czym chciałyby rządzić zarówno rodziną, jak i życiem swoich znajomych. Jeśli ktoś odrzuci ich rady, potrafią się bardzo obrażać.

Zofie są bardzo zaradne i samodzielne, nie bez powodu do polszczyzny weszło powiedzenie „Zosia samosia”. Bardzo dobrze radzą sobie w sytuacjach trudnych, potrafią wtedy zachować zimną krew i skupić się wyłącznie na problemie. Żywiołowe i energiczne, nie potrafią usiedzieć spokojnie w jednym miejscu, stale muszą coś robić. Potrafią radzić sobie z porażkami, które traktują jako naukę.

Patroni:św. Zofia Rzymianka

Szczęśliwa liczba:3

Szczęśliwy kamień: hematyt

Szczęśliwy kolor: czarny

Imieniny obchodzi również: 30 września

„Zimna Zośka”

Z imieninami Zofii (15.05) związane jest ludowe wierzenie, że dzień ten przynosi chłód, deszcz i mróz. Dlatego 15 maja jest nazywany „Zimną Zośką”. Do tego dnia ogrodnicy i działkowcy powstrzymują się od sadzenia, bojąc się przemarznięcia roślin. Według tradycji ludowej po 15 maja przymrozki nie mają prawa już się pojawić aż do jesieni, można zatem oficjalnie zacząć sezon letni. 

Wyślij e-kartkę

Jeśli nie masz pomysłu na życzenia lub chciałbyś zaskoczyć solenizantkę nietuzinkowymi słowami skorzystaj z naszych pomysłów. Zachęcamy również do wysyłania darmowych e-kartek imieninowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)