Poznaj nasz pomysł na zabawę plastyczną dla dziecka! Takie zabawy są rozwijające!

Nasze dziecko zaprasza lub jest zapraszane

Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci poprawnej reakcji na zaproszenia, a także właściwej formy zapraszania innych. Okazji ku zaproszeniom jest bowiem wiele…
/ 30.09.2016 17:14
Poznaj nasz pomysł na zabawę plastyczną dla dziecka! Takie zabawy są rozwijające!

Urządzamy przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Pozwalamy dziecku ustalić listę gości, jeśli jest w wieku przynajmniej 7 – 8 lat. Przyjęcie organizujemy w domu lub zgodnie z sugestią dziecka i naszymi możliwościami wraz z rodziną, kuzynami lub kolegami udajemy się do teatru, cyrku, zoo, na pływalnię. Nie ma potrzeby wynajmowania lokalu w celu urządzenia imprezy urodzinowej dziecku. Jeśli dziecko wyraża taką chęć przygotowujemy na ten dzień muzykę. Przygotować należy ulubiony tort dziecka i inne smakołyki. W tym szczególnym dniu dbamy o to, by dziecko – jubilat było gwiazdą przyjęcia. Dzieci można zaprosić przygotowując wcześniej kartki okolicznościowe. Będą one skierowane imiennie do dzieci, a zawarte w nich informacje to dzień i godzina przyjęcia. Np. Z okazji swoich urodzin Marcin zaprasza Kingę. Przyjęcie odbędzie się w sobotę, 23 września. Będziemy bawić się od godziny 16. W czasie przyjęcia nie zakłócajmy zabaw dzieciom, chyba że są one wyraźnie niestosowne, pozwólmy im w tym dniu wykrzyczeć się i wybiegać w granicach rozsądku. Rodzice mogą wykorzystać przyjęcie urodzinowe dziecka do zapoznania się z jego kolegami i koleżankami oraz do poznania rodziców znajomych dziecka.

Dziecko zaprasza gości

Nasze dzieci zapraszają kolegów i koleżanki nie tylko w dniu własnego święta, jednak każdą taka wizytę powinny uzgodnić z rodzicami. Zanim dziecko zaprosi kolegę do domu, sami skontaktujmy się telefonicznie z jego rodzicami i ich a nie dziecko spytajmy o zgodę. Nie przerywajmy zabaw dzieciom, by spytać kolegów i koleżanki dziecka o ich rodziców, wykonywany zawód i inne sprawy związane z życiem rodzinnym. Jeśli dziecko otrzymało od rodziców zgodę na samodzielny powrót do domu, zatelefonujmy do jego rodziców, gdy opuszcza nasz dom. Nigdy nie zawstydzajmy naszego dziecka w obecności jego znajomych.

Nasze dziecko jest gościem

Jeśli z kolei nasze dziecko zostanie zaproszone na urodziny lub z innej okazji do kolegi lub koleżanki, należy zadzwonić do rodziców dziecka i podziękować za zaproszenie, jeśli zaś nasze dziecko musi odmówić – to również rodzic powinien zadzwonić i usprawiedliwić nieobecność dziecka na przyjęciu.

Nasze dziecko jest częścią rodziny i społeczeństwa

Zwracamy uwagę, by dziecko nie tylko pamiętało o własnych świętach, ale by także uczestniczyło w uroczystościach rodzinnych na cześć dziadków, rodziców, wujostwa. Uczymy pamiętania o innych w czasie wyjazdu – zachęcamy, by dziecko przesyłało kartki z wakacji. Wyrabiamy w dziecku niemalże naturalny odruch ustępowania miejsca starszym, uważnego sposobu poruszania się po ulicy, kulturalnego witania się i żegnania z napotkanymi osobami.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)