POLECAMY

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

W kontaktach służbowych podobnie jak i w prywatnych ważne jest pierwsze wrażenie. Jak oczarować swoją osobą przyszłego szefa, klientów, konkurencję, kolegów i koleżanki z pracy?
Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Wystarczy zadać sobie pytanie, na co ja sam zwracam szczególną uwagę, kiedy poznaję nową osobę? Wygląd zewnętrzny, zachowanie, uśmiech, sposób wypowiadania się – wszystko jest ważne!

Siła uścisku dłoni

Poznając kogoś uściśnij mu zdecydowanie dłoń, dbając o zachowanie z nim kontaktu wzrokowego. Uważaj jednak aby uchwyt nie był zbyt mocny, ani za długi. Najlepiej będzie pewnym ruchem ręki uścisnąć całą dłoń i puścić ją. Warto także w tym momencie powiedzieć kilka słów typu: „Jak Panu minęła podróż?”, „Czy bez problemów Pan do nas trafił?”, „Jaka pogoda jest w Londynie?”. Takie otwarte zachowanie z naszej strony rozluźni spiętą atmosferę oraz zachęci naszego gościa do rozmowy.

Natomiast jeśli Twój rozmówca jest Ci dobrze znany, możesz dodatkowo ocieplić powitanie, kładąc drugą dłoń na wszystkich złączonych dłoniach. Niedopuszczalne jest jednak takie zachowanie wtedy, kiedy witasz się z kimś po raz pierwszy, ponieważ taki gest może być odczytany jako nadmierna poufałość.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)