Najdroższe prezenty komunijne

Znalezienie odpowiedniego prezentu komunijnego to trudne zadanie. W naszej kulturze przyjęło się, że np. od rodziców chrzestnych dostaje się jakiś wyjątkowy podarunek. Tu jednak nasuwa się pytanie, co można kupić dziecku, które ma już praktycznie wszystko?
Najdroższe prezenty komunijne

W dzisiejszych czasach rower czy komputer posiada niemal każdy maluch. Wybranie oryginalnego i niezbyt trywialnego prezentu wymaga dużej pomysłowości. Oto kilka najpopularniejszych i najdroższych propozycji prezentowych.

Quad za 5000 zł

Jednym z najchętniej kupowanych prezentów jest quad. To motocykl na czterech kołach, przeznaczony do nierównych powierzchni. Zanim zdecydujemy się jednak na jego kupno, dobrze się zastanówmy, do czego będzie służył i czy jest odpowiednim prezentem dla ośmiolatka. Tym bardziej, że w niedługim czasie do jazdy quadem ma być wymagane prawo jazdy, którego kilkulatek z pewnością nie otrzyma. Ceny quadów wynoszą ok. 2200-5500 zł w górę.

Sprzęt elektroniczny

Dużym zainteresowaniem cieszy się również sprzęt elektroniczny. Laptopy (jeden z droższych możemy kupić za ok. 5000 zł) oraz wszelkiego rodzaju akcesoria komputerowe (drukarki, skanery), które posłużą nie tylko do zabawy. W przyszłości ułatwią również dziecku naukę.

Alternatywą dla laptopa mogą być różnego rodzaju odtwarzacze mp3 lub mp4. Najprostszy odtwarzacz mp3 (przeznaczony tylko do słuchania muzyki) można nabyć za niecałe 100zł, choć na prezent dla ośmiolatka wybiera się częściej te droższe wersje, z większą ilością funkcji, czyli takie na których można oglądać np. filmy, słuchać radia czy przeglądać zdjęcia, (to koszt ok. 500 zł). Jeśli obdarowywany ma już taki odtwarzacz, a lubi słuchać muzyki, możemy mu kupić sprzęt wyższej jakości np. IPOD-a (cena zbliżona jest do kwoty, jaką zapłacimy za wysokiej klasy mp3 czy mp4).

Podobne możliwości mają obecnie telefony komórkowe. Dziecku zapewniają łączność ze światem i dostęp do multimediów, a rodzicom kontakt z pociechą. Ceny takich aparatów to ok. 300-2000zł.

W przypadku, gdy potrzebujemy upominku dla chłopca, warto rozważyć kupno konsoli do gier. To wydatek rzędu 550-1200 zł. Możemy również wybrać mniejsze urządzenie o zbliżonej cenie, tzw. PSP.

Jeśli stawiamy na coś praktycznego, co będzie służyło przez lata, to takim prezentem będzie aparat fotograficzny. Dobry i stosunkowo prosty możemy dostać już za ok. 300zł. Jednak rodzice chrzestni wybierają dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. te nieco droższe – za ok. 1500-2500 zł.

Kupuj z głową

Przy wyborze odpowiedniego prezentu warto kierować się nie tylko ceną czy chęcią sprawienia radości. Pamiętajmy, ze przystąpienie do sakramentu Eucharystii, powinno być przede wszystkim przeżyciem duchowym. Prezent niech będzie tylko dodatkiem, nagrodą za trud włożony w przygotowania. Postarajmy się, by nie przyćmił dziecku tego, co w tym dniu jest naprawdę ważne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/4 lata temu
Według świat się zmienił to i prezenty się zmieniły Może nie koniecznie laptop ale np dobry telefon to odpowiednik roweru, który kiedyś był hitem. Ja swojej siostrzenicy kupiłam Live za ok 600 zł, moim zdaniem tyle co lepszy rower.
/10 lat temu
Całkowicie zgadzam się z 'mamą'.W dzisiejszych czasach dzieciaki dostają takie prezenty na komunie,że po prostu włosy cierpną na głowie.Kiedy ja przystępowałam do pierwszej komunii(a było to kilkanaście lat temu)wielkim hitem były rowery,złote łańcuszki(kolczyki,pierścionki)i zegarki.Teraz diametralnie wszystko się zmieniło.A dzieci ,wątpie żeby głęboko przeżywały spotkanie z Panem Jezusem,bo nie oszukujmy się,bardziej są ciekawe co dostaną i czym będą mogły pochwalić się kolegom.Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest po prostu kupić dziecku coś,co może pomóc mu np. w nauce(tak jak komputer).Taki prezent napewno bardziej mu się przyda niż rzeczy,które mu się znudzą i odstawi je w kąt:-)
/10 lat temu
Trzeba zdyscyplinowanych gości... u nas komunia dopiero za rok, ale już wiem, że części naszych bliskich nie obejdzie nasze-rodzicielskie zdanie... Mimo sugestii i próśb pewnie i tak zrobią, co zechcą... A szkoda...
POKAŻ KOMENTARZE (2)