POLECAMY

Limuzyną do Komunii

Czy to możliwe, żeby wydatki komunijne mogły pochłonąć wielokrotność miesięcznej pensji? W oprawę ceremonii niektórzy rodzice decydują się zainwestować niczym w miniaturowe wesele.
Limuzyną do Komunii

Drogie prezenty komunijne stają się z czasem jeszcze droższe, bo zamiast walkmana może być iPod (800 zł), zamiast komputera stacjonarnego – laptop (ok. 3000 zł), i nie zegarek, rower czy wycieczka, ale kamera (od 700 zł), skuter (2900 zł) i polisa ubezpieczeniowa. Często zamiast prezentu dziecko dostaje również kopertę, w której może znaleźć nawet 1000 zł. Rodzice i krewni prześcigają się w hojności, bo w końcu należy mieć gest. A to dopiero początek komunijnego kosztorysu.

Kosmetyka i solarium

Rodzice nie chcąc ubrać dziecka gorzej niż inni, zamiast skromnej alby (50 zł) wybierają dla dziewczynki model z peleryną, wiankiem, welonem, rękawiczkami i torebką (od 150 do 1000 zł). Sam bukiecik kwiatów może sporo kosztować (20-50 zł). Dodatkowo dziewczynkę przygotowuje się jak pannę młodą do ślubu – zamówiona wizyta u fryzjera (30-100 zł), kosmetyczki, a nawet w solarium. Garniturki dla chłopców są trochę tańsze (100-300 zł), ale dochodzi do tego koszula i buty (razem do 500 zł).

Limuzyna z szoferem

Sama ceremonia zdaje się być bezpłatna, ale na jej filmowanie i fotografowanie jesteśmy w stanie wydać kilkaset złotych (300-800 zł). Sam dojazd dziecka do kościoła może dziwić, ale się zdarza – malec w bieli ze świecą wysiadający z białej limuzyny podjeżdżającej pod kościół. Oczywiście drzwi otwiera mu szofer (wynajem limuzyny – minimum 600 zł).

Przyjęcie za 7500 zł

Przyjęcie dla gości, odbywające się w wynajętym lokalu lub sali, pochłania lwią część kosztów komunijnej oprawy. Salę można wynająć od określonej liczby osób, i zazwyczaj jest to minimum dziesięciu gości. Najskromniejszy zestaw potraw dla każdej osoby to dwudaniowy obiad i kawałek tortu. Opłacenie kelnerów i kucharzy, a także każdej pojedynczej ozdoby na talerzach gości podbija końcową sumę. Samo przyjęcie może zatem kosztować do 7500 zł.

Zakładając, że chcemy zapewnić dziecku luksusową oprawę tego święta, po podsumowaniu kosztów zbliżamy się do kwoty dziesięciu tysięcy złotych. Na pytanie czy warto, po co i dlaczego, odpowiedzmy sobie sami.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
http://biala-limuzyna.pl/