fot. Poczta Kwiatowa

Letnie przyjęcie w stylu rustykalnym

Styl rustykalny nie musi kojarzyć się z cepelią! Dziś interpretujemy go swobodnie, zamiast dosłownych zapożyczeń z wiejskiej chaty sięgając raczej po nawiązania i inspiracje.
/ 30.09.2016 15:51
fot. Poczta Kwiatowa

Styl rustykalny jest idealny na niezobowiązujące letnie spotkanie. Znakomicie pasuje do atmosfery ciepłych, długich dni. By przygotować takie przyjęcie nie potrzebujemy wyszukanej zastawy, ani skomplikowanych dań. Wszystko powinno być proste i bezpretensjonalne. Uwaga – lepiej zrezygnować z tego pomysłu, jeśli dysponujemy wyłącznie nowoczesnym, ascetycznym wnętrzem.

Najlepszy będzie prosty, drewniany stół. Jeśli ozdobimy go kwiatami, będzie wyglądał bardzo efektownie. Zrezygnujmy z dużych, eleganckich bukietów; na inną okazję zostawmy klasyczne czerwone róże. Ciekawym pomysłem będzie ułożenie na stole pęczków suszonych ziół przewiązanych rafią. Możemy też wyeksponować je w wiklinowych koszyczkach. Ciekawy efekt osiągniemy używając lawendy, rośliny o wyjątkowym kolorze i zapachu. Ozdobą stołu będą też świeże zioła w glinianej doniczce. To nie tylko dekoracja, ale też oryginalny sposób podania przypraw.

Komponując bukiety sięgnijmy po świeże, letnie kwiaty. Wystarczy połączyć kilka kolorów piwonii i ułożyć je w prostym wazonie. Pięknie prezentują się też rumianki lub maki. Letnią atmosferę wprowadzą też słoneczniki – te kwiaty nie wymagają już dodatkowych ozdób. Przy każdym talerzu możemy również ułożyć minibukiet z pachnącego groszku.

Dekorując stół w stylu rustykalnym, pamiętajmy, że swoboda i naturalność są najważniejsze. Warto jednak zadbać, by kompozycja nie była chaotyczna. Elementem łączącym wszystko w harmonijną całość może być tonacja kolorystyczna wszystkich bukietów. 

 

Anna Błaszczyńska
www.PocztaKwiatowa.pl