Komunia dziecka wiąże się z dużym stresem dla dziecka i dla rodziców, ale mimo to trzeba trzymać fason i być przygotowanym by zareagować nawet w najdziwniejszej sytuacji.

Komunijne SOS – jak uniknąć komunijnych wpadek?

O narzeczonych ślubujących sobie miłość i wierność podczas przysięgi małżeńskiej i mylących w tym ważnym momencie swoje imiona krążą anegdoty. A czy podczas Pierwszej Komunii tez zdarzają się wpadki?
/ 22.05.2011 11:51
Komunia dziecka wiąże się z dużym stresem dla dziecka i dla rodziców, ale mimo to trzeba trzymać fason i być przygotowanym by zareagować nawet w najdziwniejszej sytuacji.

Komunia dziecka wiąże się z dużym stresem dla dziecka i dla rodziców, ale mimo to trzeba trzymać fason i być przygotowanym by zareagować nawet w najdziwniejszej sytuacji.

Co może się wydarzyć

Poniżej prezentuję listę zdarzeń, które mogą mieć miejsce w dniu Pierwszej komunii Waszego dziecka.
1. Wszyscy już są gotowi do wyjścia, a Ty we włosach córki właśnie odkryłaś zaplątany papilot.
2. Trzeba już wychodzić, a tu się okazuje, ze w tym pośpiechu zapomniałaś się umalować.
3. Jesteście już przed domem, a na nogach członków rodziny zamiast odświętnych butów – są kapcie.
4. Dostrzegłaś pęknięcie na ubraniu córki lub syna.
5. Syn bardzo kręcił się w nocy i jak na złość nie można ułożyć mu włosów – kogut na głowie jak stał, tak stoi.
6. Na przyjęciu zjawiła się z niezapowiedzianą wizytą ciocia (lub inna osoba), która nie została poinformowana o przyjęciu komunijnym.
7. Zabiegana sąsiadka właśnie wpadła do Ciebie w dresie, by udać się na z Tobą na jogging.
8. Dziecko zasłabło w kościele.
9. Dziecko pomyliło tekst, który miało powiedzieć.
10. Starsza Pani podczas mszy zajęła miejsce w pierwszej ławce przeznaczone dla dzieci komunijnych.

Jak sobie poradzić

Jeśli zauważyłaś pewne niedociągnięcia w wyglądzie dziecka, męża lub swoim zastanów się czy w ciągu 5 minut dasz radę temu zaradzić. Rozprucia ubranek komunijnych szybko naprawisz, bo w każdym domu biała i czarna nitka się znajdzie, a pęknięcia w takiej sytuacji raczej nie są duże.

Zdjęcie papilota też zajmie tylko chwilę. Nieposłuszne i sterczące włosy chłopca można spróbować ujarzmić lakierem do włosów. W kwestii twojego makijażu może być pewien problem. Jeśli jednak jest już za późno na sceniczny make-up w stylu gwiazdy filmu zastosuj codzienny makijaż, którego wykonanie masz opracowane do perfekcji.

Polecamy: Komunia a stres dziecka

Jeśli na przyjęciu w domu pojawią się niezapowiedziani goście – nie masz innego wyjścia jak zaprosić ich do środka, podać smaczne danie i wyrazić swoje oburzenie na tempo działania poczty polskiej, np. „Jak dobrze, że ciocia przyjechała! Wysłaliśmy zaproszenie, ale ciocia nie dzwoniła i nie wiedzieliśmy, czy ciocia przyjedzie.” A kiedy okaże się, że ciocia przyjechała ot tak, wcale nie na komunię, bo zaproszenia nie dostała, wówczas należy z pełnym oburzeniem powiedzieć: „ Już tak dawno wysłaliśmy zaproszenie i nie doszło, no widzi ciocia jak można liczyć na te pocztę!”

Jeśli dziecko zasłabnie podczas mszy – natychmiast należy je wynieść na świeże powietrze.

Jeśli dziecko pomyli tekst – podrzuć mu dalszą część, by nie stało stremowane przed wszystkimi. Jeśli to możliwe powiedz kwestie razem z dzieckiem do końca.

Starszą panią, która zajęła niewłaściwe miejsce, trzeba grzecznie przeprosić i zaproponować jej zajęcie innego miejsca, gdyż to jest przeznaczone dla dzieci. Jeśli uwagi rodziców nie skutkują należy poprosić o pomoc księdza lub choćby ministranta.

Czytaj także: Ile kosztuje przyjęcie komunijne?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/18.04.2014 11:20
hahaha, oj nie chciałabym, żeby mi się coś takiego przytrafiło :) Jeżeli już jesteśmy przy Komuniach, to mogę polecić gotowe zestawy Komunijne na stół, żeby i w tej kwestii uniknąć wpadek :) Moja siostra niedawno kupiła te cudeńska i jest zachwycona. Dla zainteresowanych podaję linka: http://simpleparty.pl/pl/komunia-%C5%9Bwi%C4%99ta-w-kolorach-fuksji-i-bieli
/20.04.2013 16:28
Od 100 zł do 2000 zł Brak konieczności podawania źródeł dochodu Czas spłaty - do 30 dni Zaproś znajomego i zarób 20zł! http://iwchi.ebrokerpartner.pl/short/pior