POLECAMY

Kolacja dla gości

Co można przygotować na kolację pierwszokomunijną? Czy lepiej jest podać gościom ciepły czy zimny posiłek?
Kolacja dla gości

Pierwsza Komunia Święta jest jedną najważniejszych uroczystości rodzinnych. Bardzo często przyjmujemy gości dłużej niż kilka godzin, dlatego powinniśmy zadbać o to, żeby nie zabrakło jedzenia również wieczorem. Proponuję więc przygotowanie osobnego posiłku na kolację lub zamówienie go, jeśli przyjęcie organizujemy w restauracji.

Po obfitym obiedzie i dużej ilości przystawek najlepiej poczęstować gości czymś pożywnym, a jednocześnie lekkim. Tym bardziej, że jest to ostatni posiłek przed zaśnięciem.

Rezygnacja ze smażonych i ciężkostrawnych dań nie ogranicza nas jednak do zimnych posiłków. Jeśli nie chcemy zrezygnować przykładowo z mięsa, możemy je upiec w piekarniku z przyprawami i podać z pieczywem albo ryżem. Do tego najlepiej jest dodać świeżą sałatę, pomidory lub warzywa konserwowe. Gości możemy również poczęstować sałatką owocową. Jeżeli chcemy być bardziej oryginalni możemy podać faszerowane pomidory lub paprykę, naleśniki z warzywami albo kotlety z ryżu z sosem brokułowym.

Kolację możemy przygotować na ciepło lub zimno – wybór zależy od nas. Pamiętajmy tylko, żeby swoje menu zaplanować kilka dni wcześniej, a nie przed samym przygotowaniem. Jeśli zamawiamy kolację w restauracji, również nie zapomnijmy uzgodnić menu dużo wcześniej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
proszę o podanie fajnego przepisu na kolację ,zupełnie nie wiem ja do tego podejść.Mam pustkę w głowie i brak pomysłu na inną kolację komunijną ,elegancką a także i smaczną .Może ktoś będzie czytać i ma za sobą domową komunię. dziękuję