POLECAMY

Jedzenie rękoma

Czy kurczaka wolno mi jeść ręką? Nie lubię używać do tego celu sztućców. Co jeszcze można jeść rękoma?
Jedzenie rękoma

Niestety etykieta nie dopuszcza jedzenia drobiu rękoma. Bywają jednak wyjątkowe, mniej zobowiązujące spotkania, na których nie będzie to jednak rażące jak: przyjęcia barbecie czy grille

Zasady savoir-vivre’u dopuszczają natomiast, na pełnych prawach, jedzenie rękoma takich produktów jak: chleb, sery, owoce tj. jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, suche ciasta, oliwki, rzodkiewki, bakalie tj. migdały, orzechy łuskane, orzeszki słone.

Ważne!

Nie jemy rękoma kanapek, chyba, że są one złożone. Otwarte kanapki jemy nożem i widelcem.

Czego nie kroimy nożem

Przy okazji warto wspomnieć o potrawach i produktach, które nie wolno nam kroić nożem. Należą do nich: ziemniaki, gulasz, potrawy z mięsa mielonego, bigos, kluski, ryby, pasztety, warzywa, omlety. Zamiast zapamiętywać całą tę listę, wystarczy nauczyć się jednej uniwersalnej zasady, że miękkie potrawy dzielimy widelcem, a twarde nożem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/6 lat temu
Hrabio, a Ty miałeś kiedyś słownik ortograficzny w ręku? Nie? To polecam!
/6 lat temu
Jestem hrabia z pokolenie na pokolenie i w najlepszych knajpach jem ptactwo rekami .doucz sie chistorii a nie po komunistycznej arystokracji!
/7 lat temu
Szanowni autorzy porad o dobrym wychowaniu! Czytam już kolejną poradę dotyczącą sposobu spożywania niektórych potraw i niestety stwierdzam że wszyscy bez wyjątku mają jakiś kłopot z ziemniakami i innymi warzywami. Z uporem maniaka utwierdzacie Państwo wszystkich czytelników w przekonaniu , że nie należy ich spożywać nożem. Nic bardziej błędnego. Już od dawna na całym świecie jest to ogólnie przyjęta norma.
POKAŻ KOMENTARZE (9)