POLECAMY

Jaki prezent na komunię wybrać?

Wybierasz się na I komunię do kogoś z rodziny, a nie masz pomysłu na podarunek? Tutaj znajdziesz najlepsze pomysły. Wybierz coś dla siebie.

Tradycyjne prezenty takie jak: łańcuszek, medalik czy zegarek odchodzą już niestety w niepamięć. Zauważyć można za to tendencję to kupowania niezwykle drogich prezentów. To troszeczkę zaciera istotę tego religijnego święta. Może więc warto nie przesadzać z wydatkami na ten cel. Chyba każde dziecko na pewno ucieszy się z roweru (o ile jeszcze go nie ma) czy hulajnogi.

Błędem jest kupowanie mało osobistego prezentu (takiego jak komputer, odtwarzacz DVD), a już największym przewinieniem dorosłych jest dawanie komunistom pieniędzy. Wydawać by się mogło, że kupią za nie to, o czym zawsze marzyły. Niestety często bywa tak, że rodzice przejmują dane pieniążki uzasadniając, że ponieśli duże koszty związane z przygotowaniem uroczystości.

Co więc kupić? Przede wszystkim trzeba znać zainteresowania konkretnego dziecka. Jeśli interesuje je np. wszechświat – kup niedrogi teleskop; jeśli interesuje je geografia, podróże – kup piękny atlas. Dziewczynki ucieszą się też zapewne z drobnej biżuterii – bransoletek czy kolczyków. Chłopcy bez wątpienia nie pogardzą konsolą PlayStation czy grami komputerowymi (ale pamiętajmy, aby wybrać jakieś sensowne, nieszkodliwe dla psychiki dziecka). Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dzieci są również aparaty fotograficzne (można np. zrobić składkę w rodzinie w tym celu).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
A moim prezentem był zamówiony wcześniej portret ze zdjęcia , zrobiony ołówkiem , powieszony na ścianie ładnie udekorowanej - w dniu komunii. Pełny podziw wszystkich gości bo prezent był nietuzinkowy. Planuję podobny prezent ale z aktualnym zdjęciem na 18 urodziny do kolekcji.
/8 lat temu
To prawda, bo moja córcia dostała teleskop Opticon. Ucieszyła się z tego prezentu bardzo. Teraz ogląda gwizdy prawie codziennie, zaprasza koleżanki, kolegów. Widać, że jest szczęśliwa. Cieszę się z tego powodu.