POLECAMY

Jaki prezent kupić na chrzest?

Masz w rodzinie chrzciny, ale nie masz pojęcia co kupić takiemu maluchowi? Oto niektóre propozycje. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Podstawowym błędem popełnianym przez gości jest kupienie prezentu rodzicom chrzczonego dziecka, albo, co gorsze, wręczenie pieniędzy. Jest to kompletnie bez sensu, ponieważ małe dziecko nie będzie miało z tego żadnego pożytku, a gdy dorośnie, to prawdopodobnie nie ujrzy już tych pieniędzy. Więc pamiętajmy – kupujemy coś dla dziecka, nie jego rodzicieli!

Kilkutygodniowe albo kilkumiesięczne dzieci (bo takie najczęściej podawane są do chrztu) nie zdają sobie sprawy z wagi swego święta, nie cieszą się z otrzymywanych prezentów. Ale z czasem podrosną i na pewno je docenią. Może więc warto kupić coś, co potencjalnie zainteresuje dziecko w przyszłości – np. pięknie wydane książeczki, albumy itd.

Dobrym pomysłem jest także tradycyjna i niezastąpiona biżuteria: łańcuszki, czy bransoletki (które dodatkowo można wygrawerować – np. podając datę chrztu albo imię dziecka). Tradycja jest taka, że to chrzestni obdarowują dziecko tego typu podarunkami (choć zdarza się także, że robią to dziadkowie).

Jeśli chcemy, aby nasz prezent był przydatny, kupmy ubranka dla dziecka (mogą być nawet o kilka rozmiarów za duże – przydadzą się na przyszłość), albo dziecięcą pościel, kocyk czy jakieś zabawki. Będziemy mieli pewność, że nasz podarunek został spożytkowany.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)