Jaką biżuterię nosić, a jakiej unikać?

Jaką biżuterię nosić, a jakiej unikać?

Kobiecie filigranowej powinien wystarczyć jeden klejnot o prostych liniach, kobieta o pełnym biuście powinna wiedzieć ...
/ 26.09.2010 19:55
Jaką biżuterię nosić, a jakiej unikać?

Jednak, czy owa kobieta o pełnym biuście wie, że najlepiej będzie jej pasował naszyjnik sięgający od nasady szyi do połowy mostka, ponieważ wtedy punktem przyciągającym uwagę będzie punkt ponad biustem, kobieta zaś o pełnej szyi i kobieta, której szyja wskazuje na to, że nie jest już taka młoda powinna unikać jak ognia ściągających uwagę ku szyi długich kolczyków.

Pomocny savoir - vivre

Potrzebna jest tu również znajomość dziesiątek wskazań etykiety związanych z biżuterią dotyczących tego, w jakich miejscach i okolicznościach, i w jakim zakresie jej używać, wyznaczających jej ilość, kolor i charakter.
Etykieta nakazuje, np. zakładać mniej biżuterii w dzień, więcej wieczorem, zaleca rezygnację z biżuterii na pogrzebie i w trakcie odwiedzin w szpitalu, poucza, że kobieta-gospodyni przyjęcia powinna wybierać ozdoby dyskretne, by nie zdominować innych pań, skłania kobietę udająca się do pracy do rezygnacji z długich kolczyków, które mogłyby rozpraszać jej rozmówców, czy stukać w słuchawkę telefoniczna podczas służbowej rozmowy, itp., itd.

Co powinno się znaleźć w kuferku na biżuterię

W świetle etykiety, kobieta potrzebuje w pierwszym rzędzie dwóch typów klasycznej biżuterii o prostych linach i ponadczasowym wzornictwie: do pracy i na oficjalne wieczorne okazje.

W tym pierwszym wypadku powinny to być białe perły, w tym drugim niekolorowe brylanty.

W obu wypadkach biżuteria ma być skromna, a więc kamienie powinny być osadzone w srebrze, białym złocie lub platynie.

Polecamy: Marka czy klasa

Dodatki - to też biżuteria

W kolejnym etapie tworzenia domowej kolekcji biżuterii będą to zegarki i inne dodatki takie, np. jak pióro ( najbardziej luksusowym przykładem może tu być pióro Cartiera wykonane z litego białego złota i wysadzane 823 brylantami), a następnie biżuteria na nieoficjalne, ale jakoś odświętne okazje już z żółtego złota i kolorowych kamieni szlachetnych.

Czytaj także: Kolorystyka stroju

Zobacz stronę eksperta www.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/06.10.2017 13:02
Ja polecam piękną biżuterię ze sklepu https://kamieniezawieszki.pl/bizuteria
/04.08.2016 23:17
Uważam że warto nosić biżuterię unikalną, tworzoną w pojedynczych egzemplarzach. Ja już od kilku lat jestem stałą klientką chileart.pl i bardzo cenię sobie błyskotki od nich. Polecam. Ada
/04.08.2016 21:31
Jak biżuteria źle dopasowana to żadnego wzroku nie przyciągnie dlatego Ja jestem wymagająca co do biżuterii. Już parę razy powiedziałam mężowi że nie jestem zadowolona z tego co mi kupił i odnosił potem do sklepu. Ale facet nie zna się na biżuterii dlatego zlitowałam się nad nim i podesłałam mu stronę jubilea.pl gdzie jest pełno wzorów które idealnie pasują do mojego stylu i teraz każdy prezent mnie cieszy a mój maż też jest zadowolony bo nie musi zgadywać co mi kupić :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)