POLECAMY

Jak udekorować tort na chrzciny

Czym możemy ozdobić tort na chrzciny? Jakie dekoracje są w tym roku najmodniejsze?
Jak udekorować tort na chrzciny

Tortem częstujemy gości, gdy chcemy uczcić ważne wydarzenie. Ten, który przygotowujemy na chrzciny powinien być wyjątkowy, by podkreślić znaczenie tego dnia. Chrzest jest przecież tylko raz w życiu.

Wyjątkowy tort

Niezależnie od tego, czy przygotowujemy ciasto samodzielnie, czy zamawiamy w cukierni albo u sąsiadki, postarajmy się, by nawiązywał do okazji. Zrezygnujmy z tradycyjnego tortu, który możemy przygotować na urodziny lub imieniny i zamieńmy go w piękne „dzieło sztuki”. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży ozdób do ciast mają z roku na rok coraz bogatszą ofertę, dlatego z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyborem dekoracji.

Dla prawdziwego cukiernika lub wielbiciela tortów nie ma dziś problemu, żeby stworzyć z ciasta praktycznie wszystko, co tylko sobie wymarzymy. Możemy zdecydować się więc na piętrowy tort, pokryty jednolitą masą i ozdobiony bukietami z kwiatów zrobionymi z czekolady, cukru lub wafli, wyglądające z daleka jak żywe rośliny. Kwiaty można zamienić na figurkę śpiącego aniołka, dziecka lub motyla. Torty można ozdobić również kolorowymi opłatkami z różnymi obrazkami. Mogą być one małe lub wielkości tortu, wówczas takim jednym opłatkiem jesteśmy w stanie przykryć całą jego powierzchnię. Na opłatku mogą znaleźć się motywy kościelne, choć niekoniecznie.

Ciasto w kształcie anioła

Jeśli jesteśmy uzdolnieni artystycznie lub znamy zdolnego cukiernika możemy przygotować lub zamówić tort o dowolnym kształcie, przypominający np. siedzącego anioła lub leżące dziecko. Na chrzciny zamawia się najczęściej ciasto w kolorze niebieskim (jeśli Chrzest przyjmuje chłopiec), różowym (jeżeli Chrzest przyjmuje dziewczynka). Z mody nie wyszły również ciasta w kolorze białym i ecru.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)