W naszej tradycji zaproszenie na przyjecie urodzinowe zazwyczaj wiąże się z zabawą do późnych godzin nocnych.

Jak uczcić dzień kobiet

Chciałbyś w tym dniu zaskoczyć swoją kobietę jakimś nietuzinkowym pomysłem? Masz już dość standardowego kupowania bukietu tulipanów? Chcesz, aby ten dzień zapadł jej na długo w pamięci?
/ 06.03.2009 12:13
W naszej tradycji zaproszenie na przyjecie urodzinowe zazwyczaj wiąże się z zabawą do późnych godzin nocnych.

O czym marzą współczesne kobiety

Przeprowadziliśmy anonimową ankietę wśród 100 kobiet w wieku od 20 do 60 lat. Jednym z pytań było „Jakie są Pani trzy życzenia do złotej rybki”. Wśród odpowiedzi na to pytanie najczęściej padały: więcej czułości ze strony ukochanego mężczyzny, mniej rutyny na co dzień, brak zmarszczek. W ankiecie zadaliśmy też jedno pytanie wprost „Jaki jest Pani wymarzony prezent na dzień kobiet” i w większości padły takie same odpowiedzi – święty spokój, czas spędzony bez przebywania w kuchni.

Większość kobiet nie marzy o ekstrawagancji, ale o kilku chwilach tylko dla siebie samej. Respondentki przyznały się bowiem, że na co dzień nie mają wiele okazji do chwili kontemplacji, poczytania książki, poddania się zabiegom kosmetycznym. Najwięcej czasu dla siebie znajdują Panie w wieku od 20 do 25 lat, powyżej tej granicy wiekowej z każdym rokiem ilość wolnego czasu maleje. Mężatki przyznają się, że średnio tylko raz na dwa tygodnie znajdują czas na zabiegi kosmetyczne czy zakupy. Dla nich wymarzonym prezentem na dzień kobiet byłby ogromny bukiet kwiatów i kolacja przygotowana nie przez nie same.
Idąc tym tropem możemy szukać takiego sposobu spędzenia dnia kobiet, który spełniłby któreś z tych życzeń… a więc do roboty!

Mniej rutyny

Dla większości kobiet już sam odpoczynek od codziennych obowiązków: sprzątania, gotowania, zakupów, odrabiania lekcji z dzieckiem jest satysfakcjonującym prezentem. I nie mam w tym miejscu na myśli tego, że tylko one w domu się tym zajmują. Każdemu należy się chwila oderwania od codzienności. Panowie możecie razem ze swoimi wybrankami skorzystać z dnia kobiet i oderwać się od domowej rutyny. Możecie :

- zamiast gotować w domu, wybrać się do restauracji na obiad czy kolację,

- iść się do kina czy teatru,

- udać na lekcje tańca towarzyskiego,

- wybrać się na wycieczkę poza miasto,

- zatrzymać się na weekend w jakimś urokliwym zakątku,

- iść na lodowisko,

- wyjść na wiosenne zakupy (w okresie dnia kobiet w wielu sieciach z odzieżą damską są okazyjne obniżki).

Mniej zmarszczek

Na równi z zakupami Panie stawiają zabiegi upiększające. Zatem może warto pomyśleć o zafundowaniu swojej kobiecie wizyty w salonie fryzjerskim, kosmetycznym czy w gabinecie odnowy biologicznej. Z okazji dnia kobiet wiele punktów usługowych przygotowało specjalne promocje dla kobiet. Zafunduj swojej kobiecie:

- strzyżenie i farbowanie w salonie fryzjerskim,

- sesję opalania w solarium,

- zabiegi liftingujące,

- wizytę w gabinecie masażu,

- wizytę w saunie,

- wybrane przez nią zabiegi pielęgnacyjne.

Więcej czułości

Jeśli przez ostatni czas czujesz, że wasze uczucia nico osłabły w dzień kobiet zadbaj o higienę Waszych uczuć. Zawieź dzieci do rodziców i spędź czas tylko ze swoją żoną. Możesz zabrać swoją druga połówkę w miejsca Waszych pierwszych spotkań. Usiądźcie na ławce, na której przesiadywaliście na pierwszych randkach. Pójdźcie do parku, do którego zazwyczaj chodziliście na spacery. Odwiedźcie Waszą ulubioną knajpkę, usiądźcie dokładnie przy tym samym stoliku, przy którym padło jedno z pierwszych wyznań miłości. Odnajdźcie wspólnie miejsce swojego pierwszego pocałunku. Zabierz ją w podróż sentymentalną do miejsca Twoich oświadczyn, opowiedz jej o uczuciach, które wtedy Ci towarzyszyły. Na pewno niejednokrotnie zaświeci się jej łezka w oku…
Ten dzień też nie pozostanie bez wpływu na Wasze kolejne dni po dniu kobiet… coś cennego zostanie Wam po tym święcie.