POLECAMY

Jak powinny wyglądać zaręczyny

Niedawno oświadczyłem się mojej partnerce. Planujemy zorganizować przyjęcie zaręczynowe. Czy istnieją reguły określające jak powinno wyglądać, gdzie się odbyć i kogo na nie zaprosić?
Jak powinny wyglądać zaręczyny

Tradycyjne przyjęcie zaręczynowe powinno odbyć się w domu przyszłej panny młodej. Ojciec dziewczyny, pełniący wówczas rolę gospodarza ogłasza, że młodzi zamierzają w najbliższym czasie pobrać się. Pan młody wkłada pierścionek na czwarty palec lewej ręki, następnie wzniesiony zostaje toast lampką szampana, którego zakup leży w obowiązku przyszłego męża. Jeśli przyjęcie ma luźniejszą formę, mogą pojawić się oklaski i okrzyki. Ogłoszenie tej radosnej nowiny powinno nastąpić między daniem głównym a deserem.

Czasy jednak się zmieniają i forma takich przyjęć również. To, czy zorganizujemy je w domu czy w restauracji, albo w altanie na świeżym powietrzu zależy tylko od nas samych. Najważniejsze jest, by spędzić ten dzień i podzielić się radosną wiadomością z ludźmi, na których nam zależy i których kochamy. Naszych gości możemy zaprosić osobiście lub wysłać zaproszenie, sposób, w jaki to zrobimy zależy jedynie od naszej intencji.

W przypadku usadzania gości zasada jest bardzo prosta. Przyszli małżonkowie są tego dnia najważniejsi, i to oni zajmują centralne miejsce przy stole. Ojciec narzeczonej siedzi obok matki przyszłego zięcia, zaś ojciec pana młodego obok matki panny młodej. Na tego typu uroczystość przychodzi się bez prezentów. Strój, jaki na nim obowiązuje w dużej mierze uzależniony jest od wielkości i typu przyjęcia. Mimo to zaleca się by był on elegancki.

Uroczyste zaręczyny to także idealna okazja na poznanie rodziny i najbliższych przyjaciół ukochanej osoby, a przede wszystkim przyszłych teściów, jeśli wcześniej nie było takiej możliwości.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/5 lat temu
Ja zaręczyłam się w romantycznym lokalu na Wilanowie. Dla mnie Villa Nuova zawsze będzie tym jedynym miejscem.
/5 lat temu
a ja za dwa dni.. jak kazdy ;P boje sie :)
/6 lat temu
ehh ja zaręczałam się wczoraj nie jest źle bardzo miło spędzilismy ten czas nie ma sie czego bać...
POKAŻ KOMENTARZE (8)