POLECAMY

Jak dobrać krawat

Jak prawidłowo dobrać krawat do garnituru? Jakiej powinien być długości?
Jak dobrać krawat

Najlepiej wybrać krawat jedwabny, jest on nie tylko najbardziej elegancki, ale także starannie wykonany. Krawat musi współgrać z całością stroju: koszulą i garniturem. Trzeba pamiętać jednak o zasadzie, że tylko jedna część garderoby może być we wzorki. Jeśli przykładowo koszula i garnitur są gładkie, to wówczas możemy pozwolić sobie na krawat w jakiś deseń. W przypadku garnituru lub koszuli we wzorki, pozostaje tylko wybór gładkiego krawata.

Również kolor krawata musi współgrać z resztą stroju, dlatego najlepiej wybrać kolor kontrastowy do reszty, pochodny (różniący się tylko odcieniem) lub kolor neutralny.

Najlepsza długość krawata natomiast to taka, kiedy przykładając jeden jego koniec do dolnej wargi, drugi dotyka ziemi. Tak dobrana długość krawata zagwarantuje nam, że będziemy mogli go prawidłowo zawiązać.

Ważne!

Dobrze zawiązany krawat powinien sięgać do paska od spodni.

Po zawiązaniu krawata część węższa nie może być dłuższa od części szerszej i wystawać u dołu. Przyjęło się, że to część szersza powinna być trochę dłuższa niż węższa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/9 lat temu
dobrze radzisz.......pozdro.
/9 lat temu
I koniecznie zawiązany tak, aby sięgał na styk z górnym brzegiem paska. Jeśli będzie zbyt krótki, np sięgał do pępka, wówczas mężćzyzna będzie sprawiał wrażenie niższego, a czasem i grubszego. Długi krawat wyszczupla, ale nie powinien wchodzić na pasek - to też faux pas.
/9 lat temu
Do filharmonii bardziej odpowiedni będzie smoking.
POKAŻ KOMENTARZE (3)