POLECAMY

Gdzie zorganizować przyjęcie imieninowe?

Kiedy chcemy zorganizować przyjęcie imieninowe, bardzo często pojawia się problem wyboru odpowiedniego miejsca. Nie każdemu warunki pozwalają na zaproszenie gości do zacisza własnego domu czy mieszkania. Gdzie wobec tego można urządzić imieniny? Zapoznajcie się z naszymi pomysłami!
Gdzie zorganizować przyjęcie imieninowe?

W domu

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zaproszenie gości do domu. Pozornie zmniejszają się wtedy koszty – nie trzeba płacić za wynajęcie lokalu. Jednak nie zawsze – jeśli goście „rozweselą” się za bardzo, szkody różnego rodzaju też należy wliczyć w koszt imprezy. Nie wszyscy mają odpowiednie warunki lokalowe do zapraszania do domu gości. Jeśli ktoś mieszka w kawalerce, może mieć spory problem z ugoszczeniem nawet małej grupki znajomych czy rodziny. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego – nie mówimy wcale, że jest to niemożliwe! Przygotowanie przyjęcia w domu wymaga też sporego nakładu pracy, nawet jeśli nie chcemy gościom serwować pięciu gorących dań i całego wyboru ciast. No, chyba że poprzestaniemy na wersji minimalistycznej i przygotujemy sałatkę, kanapki, a także dokupimy trochę ciasteczek – wtedy nakład pracy faktycznie nie będzie zbyt duży. Wszystko jednak zależy od indywidualnych upodobań – kameralne spotkanie imieninowe w domu odpowiada wielu osobom, inni solenizanci wolą zrobić imprezę z większą „pompą”. Jeśli przy urządzaniu imienin zależy Ci na większym rozmachu, a jednocześnie nie masz ochoty zapraszać gości do domu... Mamy dla Ciebie kilka innych propozycji!

Zobacz także: Kto i kiedy może nas oszukać przy przygotowaniach do ślubu?

Impreza na świeżym powietrzu

Jeśli pogoda sprzyja, może warto urządzić imieniny na świeżym powietrzu? Osoby dysponujące sporym tarasem mogą zdecydować się na zrobienie grilla, a te, które mają nawet własne podwórko, mogą pokusić się o przygotowanie ogniska. Smażenie kiełbasek na kijkach i śpiewanie piosenek wokół ognia to niezapomniana frajda dla wszystkich! Może warto też urządzić piknik w jakimś fajnym miejscu? Oczywiście, nie narażając się przy tym funkcjonariuszom Straży Miejskiej ani nikomu innemu.

Jeśli wiesz, że zaproszeni goście lubią aktywnie spędzać czas, może w ramach przyjęcia imieninowego zorganizujesz wycieczkę rowerową?

W sytuacji, gdy świętujesz imieniny w którymś z zimowych miesięcy, powyższe pomysły są niemożliwe do zrealizowania. Może warto wtedy zorganizować np. kulig? To kolejne oryginalne rozwiązanie, które na pewno pozostawi wiele miłych wspomnień, jeśli odpowiednio zatroszczysz się o bezpieczeństwo uczestników imprezy – przemyśl dobrze trasę kuligu i inne kwestie bezpieczeństwa, aby nikomu nic się nie stało. W ramach zimowej imprezy możecie również pójść razem na łyżwy - kilka godzin spędzonych wspólnie na lodowisku, a potem gorąca czekolada...

Lokale różnego rodzaju – restauracje, kawiarnie, itp.

Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie gości do kawiarni lub restauracji. Może np. pójdziecie na sushi? Decydując się na imprezę w lokalu, uda Ci się uniknąć wielogodzinnych przygotowań, przyrządzania sałatek, ciast czy gorącego dania. Nie musisz robić generalnych porządków w mieszkaniu, ani organizować odpowiedniej ilości przestrzeni w domu, żeby pomieścić wszystkich uczestników imprezy. Jeśli wiesz, że wszyscy Twoi goście uwielbiają się bawić, możesz ich zabrać do klubu – jeśli jednak wśród zaproszonych gości są też dzieci oraz starsze osoby, ta opcja odpada.

Minusem urządzenia przyjęcia imieninowego w jakimkolwiek lokalu na pewno są koszty – im więcej zaprosisz gości, tym droższe stanie się całe „przedsięwzięcie”.

Zobacz także: Temat miesiąca - idziemy na ślub i wesele!

SPA

Jeśli na imieniny przeznaczasz jeszcze większą sumę pieniędzy, może pomyśl o zaproszeniu gości do SPA? Wybierając to rozwiązanie, nie tylko spędzisz z nimi czas, ale także zrelaksujesz się i zadbasz trochę o swoją urodę i zdrowie – jednym słowem: „Coś dla ducha, coś dla ciała!”. Opcja bez wątpienia ciekawa i oryginalna, minus jeden, ale za to duży – Twoje finanse mocno na tym ucierpią.

Inne oryginalne pomysły

Jeśli żadna z wymienionych wyżej propozycji nie przypadła Ci do gustu, może warto pokusić się o coś jeszcze ciekawszego? Może zaprosić wszystkich gości do teatru? Może wspólna wyprawa do ZOO czy na wycieczkę do innego malowniczego miejsca, byłaby dobrym pomysłem? Jakiś czas temu, podczas jazdy tramwajem, zauważyłam informację, że można go wynająć np. na zaręczyny czy wieczór panieński. Dlaczego więc nie zarezerwować tramwaju na przyjęcie imieninowe?

Przy wyborze odpowiedniego miejsca przeanalizuj wszystkie plusy i minusy, oblicz też ewentualne niespodziewane koszty, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Pamiętaj też o uwzględnieniu wieku wszystkich gości, aby Twoja babcia czy synek koleżanki nie czuli się wyobcowani.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
Hmm... może w małej restauracyjce?
/6 lat temu
gdzie mozna zorganizowac imieniny?
/7 lat temu
Czy ja wiem...