POLECAMY

Garnitur komunijny

Jaki garnitur wybrać dla chłopca na Pierwszą Komunię Świętą – tradycyjny czy oryginalny? Czy lepiej jest kupić gotowy czy uszyć na miarę?
Garnitur komunijny

Jaki garnitur wybrać dla syna ma I Komunię Świętą?

Jeśli chodzi o garnitury komunijne dla chłopców, moda praktycznie się nie zmienia.

Najczęściej wybierane są garnitury trzyczęściowe. Królują granatowe i czarne. Białe natomiast spotyka się już coraz rzadziej. Ich miejsce zajmują garnitury szare i beżoweModne były przez wiele lat i zapewne będą nadal – smokingi z mankietami w czarnym kolorzeCiemny garnitur można delikatnie ożywić przypinką z białych lub kremowych kwiatów.

Materiał, z którego wykonany jest strój komunijny dla chłopca, może być matowy lub błyszczący, częściej gładki niż w delikatne prążki. Marynarka jest najczęściej jednorzędowa, z tyłu z jednym rozcięciem, a spodnie zakończone mankietem. Dzieci w wieku szkolnym bardzo szybko rosną...

...jeśli kupujemy strój komunijny znacznie wcześniej, pamiętajmy, żeby spodnie były trochę dłuższe i miały regulację obwodu pasa albo gumkę.

Wybór garniturów komunijnych jest bardzo duży. Ich cena waha się od 150 do 400 zł. Garnitury używane można kupić jeszcze taniej. Sprzedawane są w komisach i na aukcjach internetowych.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na uszycie stroju komunijnego dla chłopca, ceny mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od cennika krawcowej. Niezależnie jednak od tego, czy będziemy kupować gotowy garnitur czy szyć go na miarę, warto zająć się tym wcześniej, żeby mieć jeszcze czas na ewentualne poprawki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)