POLECAMY

Dobre maniery w kinie

Kino jest miejscem publicznych spotkań, w którym jednak nie możemy zapominać o zachowaniu ciszy i atmosfery skupienia. W końcu gromadzą się tu ludzie, aby skoncentrować się na projekcji filmu.
Dobre maniery w kinie

Nie możemy odbierać im tego prawa. Każde zachowanie, które może przeszkadzać w odbiorze filmu innym jest sprawą kultury osobistej. Dlatego pamiętajmy:

  1. Częste wychodzenie do toalety bez większej potrzeby nie jest najlepszym pomysłem (jeśli jest to maraton filmowy, na pewno będą przerwy), podobnie jak kładzenie nóg na oparciu siedzenia przed nami.
  2. Zapomnij o nieskrępowanych rozmowach ze znajomymi, ewentualne komentarze wypowiadaj ściszonym głosem.
  3. Przechodząc w rzędzie do swojego miejsca, przechodź koniecznie przodem do innych, pokazywanie innym pleców, lub co gorsze podstawianie pewnych części ciała pod nos, jest równie nieeleganckie, co nieestetyczne.
  4. Jeśli wchodzimy na salę z kurtką lub innym ubraniem wierzchnim, powieśmy je tak, by nikomu nie przeszkadzały – na własnym fotelu, albo na oparciu siedzenia przed nami, po uprzednim spytaniu, czy nie przeszkadza to właścicielowi fotela.
  5. Na salę możemy wnosić jedzenie i napoje, najlepiej jednak wybrać „nieszeleszczące” przysmaki i wygodne kubki, pasujące do miejsc specjalnie dla nich przeznaczonych.
  6. Jeśli chodzi o strój, zależy on od okazji - na oficjalną premierę warto ubrać się z większą elegancją. Wszelkie inne projekcje filmowe zakładają swobodny dobór stroju.
  7. Nie zostawiaj pustych opakowań po napojach i jedzeniu na siedzeniach lub pod nimi. Od tego są wystawione kosze przy wyjściu z sali projekcyjnej.

Mimo iż zazwyczaj w kinie panuje luźna i nieskrępowana atmosfera, nie możemy w nim czuć się tak jak we własnym fortelu. Musimy brać pod uwagę uczucia i reakcje innych widzów.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Etykietą w kinie jest fatalnie;/ Nie trzeba interesować się tematem,żeby wiedzieć, że ludziom brakuje po prostu kultury osobistej. Gdyby ktoś był zainteresowany etykietą na przykład na poziomie biznesowym, a także taki codziennym to polecam kursy na szkoladobrychmanier.pl;)
/8 lat temu
Nic mnie tak nie dobija w kinie jak banda bananowych nastolatków pijąca piwo, jedząca chrupki i siarczyście komentująca wszystkie sceny w filmie. To jest obrzydliwe.
/8 lat temu
Etykieta w kinie niestety juz dawno uległa zapomnieniu. Nie wiem czy to wynika z niewiedzy, czy z braku wyobraźni. Co zdecyduję się na pójście do kina zawsze żałuję. Młodzież nie wie co to cisza, komentują każdą scenę, śmieją się głośno, a co irytuje mnie najbardziej kopią w fotel przed nimi. Przykro mi, że tak się dzieje i mało kto zwraca na to uwagę.