POLECAMY

Czy zawsze należy odpowiadać na zaproszenie

Koleżanka z pracy niemal się na mnie obraziła, gdy nie potwierdziłam swojej obecności na organizowanym przez nią przyjęciu. Czy jest taki obowiązek, czy jeśli tego nie zrobię łamię zasady dobrego wychowania?
Czy zawsze należy odpowiadać na zaproszenie

Najczęściej zasady „postępowania” znajdują się na samym zaproszeniu. Zapraszający umieszcza skrót RSVP(skrót pochodzi z języka francuskiego respondez, s'il vous plait - proszę o odpowiedź) lub prosi o kontakt tylko w przypadku odmowy. W zależności od tego czy podany jest numer telefonu czy adres mailowy, mamy obowiązek spełnić prośbę zawartą w treści zaproszenia i powinna być jak najszybsza. Jeśli z przyczyn od nas niezależnych dowiemy się o przyjęciu po czasie, należy skontaktować się z gospodarzami i wyjaśnić sytuację.

Należy jednak pamiętać, że gdy potwierdzimy swoje przybycie, a nie pojawimy się na przyjęciu, bez uprzedniego poinformowania gospodarza dopuścimy się poważnego nietaktu. Większość imprez organizowana jest z myślą o określonej liczbie gości, dlatego tak ważne jest potwierdzenie przybycia. Odpowiadanie na zaproszenia pomaga także uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)