POLECAMY

Czy wiesz, że sztućce mówią o Twoim wychowaniu

I nie tylko one. To w jaki sposób się zachowujesz, zwracasz do innych – wystawia Ci wizytówkę. Poniżej kilka drobnych rad, które pozwolą Ci uniknąć towarzyskiej gafy.
Czy wiesz, że sztućce mówią o Twoim wychowaniu

Dobre maniery nakazują, że kiedy wchodzisz do domu znajomych, zanim się z nimi przywitasz, powinieneś zdjąć wierzchnie ubranie.

Kiedy mężczyzna wychodzi ze sklepu nie musi przepuszczać wchodzące do niego kobiety. Savoir-vivre mówi, że w tej sytuacji ludzi nie dzielimy wg płci, ale na wchodzących i wychodzących.

Sztućce na Twoim talerzu mogą mówić za Ciebie? Jeśli skrzyżujesz nóż i widelec, w ten sposób, że nóż leży ostrzem zwrócony w lewą stronę, a widelec nad nożem, to kelner będzie wiedział, że jeszcze nie skończyłeś swojego posiłku i z zabraniem talerza musi poczekać.

Jeśli natomiast nóż i widelec odłożysz równolegle do siebie, Twoje sztućce ogłoszą koniec posiłku.

Ziemniaki gotowane nie powinno kroić się nożem, ale rozdrabniać je widelcem. Nóż może być użyty jedynie do ziemniaków pieczonych lub frytek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Szanowna Pani Wioletto, W zasadzie zgadzam się z Pani poradami. Strasznie mnie denerwuje np. jak pani prezydentowa J.Kwaśniewska w programach telewizyjnych o wychowaniu podpiera sie łokciami na stole. Stara Hrabina Zamoyska zwykła była mówić, że łokcie na stole trzyma się w spelunach oraz z uwielbieniem robią to kurtyzany. Natomiast nie zgadzam się z dyskryminacją wódki. Otóż wznoszenie toastów winem wywodzi się z krajów,gdzie wódka nie była popularna (Francja Przy okazji - chcąc wznieść toast ,stukanie w kieliszek , aby uspokoić gości ,jest ostatecznością.