Czy wiesz, że Boże Narodzenie powinniśmy obchodzić w czerwcu? fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz, że Boże Narodzenie powinniśmy obchodzić w czerwcu?

Astronomowie obliczyli, że Gwiazda Betlejemska pokazała się na niebie 17 czerwca, a nie w nocy z 24 na 25 grudnia. Tym samym święta Bożego Narodzenia powinniśmy obchodzić w czerwcu.
/ 30.05.2019 22:56
Czy wiesz, że Boże Narodzenie powinniśmy obchodzić w czerwcu? fot. Czywiesz.pl

Australijski astronom Dave Renke określił położenie wszystkich ciał niebieskich 2 tys. lat temu, widziane z perspektywy Ziemi Świętej. Okazało się, że w tym czasie miało miejsce spektakularne zjawisko astronomiczne, które trzej mędrcy wzięli za gwiazdę zwiastującą przyjście na świat dzieciątka Jezus.

Gwiazda Betlejemska to nie gwiazda ani tym bardziej kometa, lecz koniunkcja planet Wenus i Jowisz - ustawienie ciał niebieskich w jednej linii. Na niebie jest to widoczne jako niezwykle jasny punkt.

Na podstawie analizy ewangelii św. Mateusza Dave Renke ustalił, że do koniunkcji planet doszło dokładnie 17 czerwca 2 r. p.n.e. Kłóci się to więc z wersją jakoby Jezus miał przyjść na świat w grudniu 6 r.n.e.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/25.11.2010 07:16
A fakty - faktami...
/23.11.2010 22:21
A dlaczego więc obchodzimy 24 grudnia święta? Bo to nocne przesilenie zimowe. To tak naprawdę pogańskie święto. Było obchodzone przez Egipcjan, greków, Celtów i Słowian, i tych, że właśnie wpływ kultur ukształtował wygląd i znaczenie Bożego Narodzenia. No nie jedyne święto pogańskie w Chrześcijaństwie, prawie każde ma korzenie pogańskie, podobnie jak znaki i symbole religijne.
/23.11.2010 18:16
Astronomia astronomią, a tradycja tradycją ;)