POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić imieninowy bukiet z róż?

Klasyczna kompozycja z róż będzie świetnym prezentem na imieniny. Przedstawiam krok po kroku, jak zrobić prosty bukiet z 20 kwiatów.

Przygotuj: 20 róż w tym samym kolorze, taśma florystyczna (ewentualnie izolacyjna), nożyk, wstążka, ręcznik papierowy, gumka recepturka, wiaderko lub duży słoik.

Usuń z każdej łodygi liście i kolce. Obetnij końce pod kątem na wysokości ok. 5 cm od dołu.

Wybierz 4 kwiaty o najdłuższych łodygach - będą stanowiły trzon bukietu. Ściśnij je tak, aby tworzyły pąkami kwadrat.

Dokładaj kolejne kwiaty do trzonu tak, aby razem tworzyły kopułkę. Kwiaty powinny schodzić kaskadowo od wysokich w centrum, do najkrótszych po bokach. Przycinaj w tym celu o 2 cm łodygi każdego kwiata, który znajdzie się coraz dalej od centrum.

Jeżeli uzyskasz już równomiernie rozłożoną kopułkę, zwiąż bardzo ściśle kwiaty taśmą florystyczną ok.5 cm poniżej pąków. Wolnej łodygi od dołu powinno zostać ok. 4 cm.

Przytnij końce łodyg na równą długość, by miały ok 20 cm. Owiń ozdobną wstążką łodygi, aby nie było widać taśmy florystycznej i przymocuj dodatkowo kwiaty gumką recepturką.

Włóż bukiet do słoika z chłodną wodą. Jeżeli nie wręczasz bukietu od razu, umieść kwiaty w papierze ozdobnym i włóż do lodówki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Co to za dziwaczny sposób?