POLECAMY

Czy wiesz jak poprosić szefa o podwyżkę?

Ciężko pracujesz i uważasz, że podwyżka Ci się należy. Oczekując inicjatywy ze strony szefa, możesz się jej nigdy nie doczekać. Sam wyjdź z taką propozycją. Ale zrób to postępując według poniżej podanych wskazówek.

Musisz mieć pewność, że firmie na Tobie zależy. Jeśli nie, a Ty poprosisz o podwyżkę, może się to źle skończyć. Ale z drugiej strony może warto zaryzykować, bo przecież jeśli jesteś nie najlepszym pracownikiem, to prędzej czy później ktoś to zweryfikuje i podejmie odpowiednie działania.

Poczekaj na właściwy moment. Jeśli ostatnio Twoja wydajność spadła, albo jeśli dostałeś reprymendę – lepiej wstrzymaj się z rozmową o podwyżce. Taką samą zapobiegliwość proponuję w momencie, gdy firma ma problemy natury finansowej lub kadrowej.

Najlepiej o podwyżce rozmawiać ze swoim pracodawcą w nieco mniej formalnej sytuacji niż ta biurowa. Toteż może warto umówić się na lunch czy obiad i w miłej atmosferze podjąć ten temat.

Bądź delikatny, ale nie daj się od razu zbyć – wtedy prawdopodobnie nie ośmielisz się ponownie porozmawiać o podwyżce.

W momencie argumentowania wspomnij o swoich ostatnich sukcesach w pracy, o odbytych kursach itd. Nigdy nie szantażuj pracodawcy, że znajdziesz inną posadę w razie odmowy (takich chwytów nikt nie lubi). Wspominanie o obowiązku utrzymania rodziny też nie jest na miejscu. Litość w biznesie to nic dobrego.

Życzę odwagi i powodzenia!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)