POLECAMY

Czy wiesz jak odpowiednio zachować się w restauracji?

Savoir - vivre jest ważny wszędzie - w pracy, w domu, w restauracji. Nasze zachowanie świadczy o nas samych.

Idąc do restauracji, pamiętajmy o dobrych manierach. Gdy wchodzimy, pozwól swojemu mężczyźnie przepuścić Cię w drzwiach, zdjąć Twój płaszcz i zawiesić go na wieszak. Podążajcie razem za kelnerem. Siadając, niech kelner bądź mężczyzna odsunie Twoje krzesło i pozwoli ci usiąść.

Zdejmij serwetkę ze stołu i połóż sobie na kolanach. Będziesz mogła wytrzeć w nią ręce i usta.

W sytuacji, gdy Twój partner coś zamawia, uczyń to samo, nawet jak nie masz ochoty nic jeść. Bardzo nieelegancko wygląda, gdy jedna osoba je a druga na nią patrzy. Zamówienie składa najpierw osoba zaproszona, potem zapraszająca. Nie wybieraj najdroższych potraw, nigdy nie wiesz, czy osoba zapraszająca chce przeznaczyć aż tak wysoki budżet na kolację.

Jedz w tempie podobnym do Twojego partnera, aby uniknąć sytuacji patrzenia na drugą osobę, jak je. Po skończeniu posiłku, złóż sztućce równolegle. Będzie to oznaczało, że już skończyłaś.

Po skończeniu posiłku, odłóż serwetkę po lewej stronie talerza i pozwól osobie zapraszającej zapłacić za posiłek. Jak będziesz wstawać od stołu, Twój mężczyzna powinien wstać i odsunąć krzesło za Tobą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)