POLECAMY

Czy wiesz jak cieszyć się świąteczną atmosferą?

W przedświątecznych przygotowaniach, zakupach, sprzątaniu łatwo zatracić świąteczną atmosferę. Ale łatwo możesz ją z powrotem wprowadzić i cieszyć się z niej.
Czy wiesz jak cieszyć się świąteczną atmosferą? fot. Czy.wieszjak.pl

Zadbaj o wystrój domu i udekoruj mieszkanie świątecznymi ozdobami – ma to niezwykły wpływ na wprowadzanie się w świąteczny nastrój. Wnętrze ozdób choinką, stroikami, świeczkami, gwiazdą betlejemską - tych kilka rzeczy zmieni Twój dom i pozytywnie podziała na zmysły.

Napisz list do Świętego Mikołaja – jest on nieodzownie związany ze świętami. Dla zabawy ustal w swojej rodzinie, że każdy napisze do niego list z propozycją prezentu. Dzięki temu powspominasz, jak to było, kiedy byłeś dzieckiem i ograniczysz możliwość nietrafionych prezentów.

Słuchaj i śpiewaj kolędy – to następny element świątecznego klimatu. Podczas robienia porządków, pieczenia makowej strucli, lepienia pierogów czy ubierania choinki możesz zaproponować rodzinie wspólne śpiewanie kolęd.

Przygotuj potrawy i wypieki – święta kojarzą się z określonymi zapachami – pierników, makowca, barszczu. Warto samemu przygotować chociaż cześć potraw na wigilijną wieczerzę.

Twórz miłą atmosferę – w natłoku przygotowań, łatwo o zdenerwowanie, dlatego więcej uwagi poświęcać temu, jak w tym czasie odnosisz się do ludzi i swoich bliskich. Gdy zauważysz, że poniosą Cię emocje – przeproś i poszukaj sposobów na odreagowanie złości.

Spotykaj się z przyjaciółmi – w okresie przedświątecznym znajdź trochę czasu, aby obdarować się wzajemnie ze znajomymi jakimiś drobnostkami i złożyć najlepsze życzenia.

Wyślij świąteczne kartki – powróć do tradycji – zrób listę osób, którym zrobisz niespodziankę i wyślesz tradycyjną kartkę. Najlepiej jak zrobisz ją własnoręcznie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)