POLECAMY

Czy każdemu wypada kupić kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe nie są tak dobrym i uniwersalnym pomysłem na prezent jak cięte. Nie powinno się nimi obdarowywać osób mało nam znanych. Nie pasują one również na wszystkie okazje. Czasem jednak wydają się najlepszym rozwiązaniem…
Czy każdemu wypada kupić kwiaty doniczkowe

Kwiaty w doniczce polecamy kupić członkom rodziny, osobie, którą dobrze znamy, o której wiemy, że lubi pielęgnować rośliny. Od lat są uniwersalnym pomysłem na parapetówki. Jednak i przy tej okazji należy zorientować się najpierw w upodobaniach osoby obdarowywanej. To, że ktoś urządza właśnie mieszkanie nie oznacza bowiem, że będzie chciał od razu hodować kwiaty. Przy okazji luźnej rozmowy na temat urządzania mieszkania warto poruszyć mimochodem temat kwiatów w mieszkaniu. Może okazać się bowiem, że nasi znajomi nie zamierzają w ogóle wstawiać kwiatów do mieszkania, albo gustują tylko i wyłącznie w określonych gatunkach np. orchideach lub drzewkach bonsai.

Jednak decydując się na kupno kwiatów doniczkowych, nie należy dokonywać ich zakupu w marketach czy hipermarketach, ale w sprawdzonych kwiaciarniach lub bezpośrednio od hodowcy. W marketach bowiem kwiaty są często przechowywane w złych warunkach: dostają różnych chorób lub są po prostu przelane lub przesuszone. Wynika to stąd, że opiekują się nimi osoby, które nie znają się w ogóle na pielęgnacji kwiatów. W kwiaciarni dodatkowo możemy poprosić o dobranie odpowiedniej osłonki na doniczkę lub umieszczenie jej w ozdobnym koszu, który podniesie jeszcze bardziej walory estetyczne rośliny.

Kiedy jednak nie jesteśmy pewni czy obdarowywania przez nas osoba będzie zadowolona z kwiatów w doniczce, lepiej wybrać kwiaty cięte.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 miesięcy temu
Niby dlaczego nie, przecież kwiaty w doniczkach są bardzo uniwersalne w formie i na każdą okazję są doskonałe. Poza tym kwiat w doniczce sprawdza się fajnie jako prezent "dla domu", niekoniecznie z indywidualną dedykacją konkretnej osobie. Przykład pierwszy z brzegu, na parapetówkę u brata kupiłam mu sukulenta https://kwiatowyogrod.pl/do/item/6250-PLXXXX/KWIAT-W-DONICZKOWY-SUKULENT-W-EKO-TEKTURZE - w wyjątkowo oryginalnej formie. Był bardzo zadowolony. Jak się wysilimy na trochę oryginalności to efekt na pewno będzie ok.
/rok temu
Dobre pytanie. Ja na przykład wolę kwiaty doniczkowe, i przyznam szczerze, że takie kupuje innym. Nigdy nie pomyślałąm, że to jest pewnego rodzaju nietakt.