POLECAMY

Co zrobić, żeby święta Bożego Narodzenia były niezapomniane?

Za oknem brak śniegu, a Twoja rodzina nie czuje atmosfery świątecznej? Trzeba to zmienić. Jak? Oto wskazówki:

Przede wszystkim zadbaj o świąteczny wystrój zarówno wnętrza mieszkania, jak i podwórka. Nie rób jednak tego na długo przed świętami, bo wówczas domownicy przywykną do niezwykłych ozdób i w okresie świąt nie będą już o nich myśleć. Kup, albo – jeśli potrafisz – zrób stroiki świąteczne, łańcuchy. Nie zapomnij również o poinsecji (znanej bardziej jako „gwiazda betlejemska”), która jest przepiękną świąteczną rośliną.

Zadbaj o to, aby w przygotowaniach do świąt uczestniczyli wszyscy domownicy. Oczywiście poziom pracy dostosuj do wieku i zdolności, ale nie wykluczaj nawet swojego malucha. Moim zdaniem nic tak nie wprowadza w świąteczny nastrój, jak wspólne pieczenie makowca, strucli, czy gotowanie świątecznych potraw. Może to być okazja do wspólnego spędzenia czasu, porozmawiania, pożartowania.

 W czasie świąt zadbaj o ozdobienie stołu świątecznego. Pamiętaj o serwetkach, świecach, kompozycjach kwiatowych np. z bombkami. Oczaruj wszystkich zapachem świeżej choinki (a jeśli takiej nie posiadasz, kup przynajmniej rozpylacz o podobnym aromacie). Siedząc z rodziną przy stole warto kolędować – to bowiem wprawia w bardzo bożonarodzeniowy nastrój. Podobnie jest w przypadku wspólnego wyjścia na pasterkę.

Weź pod uwagę fakt, że święta to nie tylko siedzenie przy stole. Aby uczynić święta wyjątkowymi zabierz rodzinę na jakiś wspólny spacer, albo na sanki. To scali wasze więzi, a przy okazji pozytywnie wpłynie na zdrowie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)