POLECAMY

Chrzciny - nakrycia głowy dla dziecka

Bardzo powszechne, niezależnie od pory roku, są czapeczki i kapelusze dla dzieci. W sklepach znajdziemy nakrycia głowy zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.
Chrzciny - nakrycia głowy dla dziecka

Nakrycia głowy dla dzieci przyjmujących Chrzest mają różną formę. Dla dziewczynek dostępne są czapki tradycyjne, wykonane z bawełny lub atłasu. W sklepach znaleźć możemy również kapelusiki na gumce lub wiązane pod szyją tasiemkami, z nausznikami lub bez. Rondo jest najczęściej półprzezroczyste lub przezrostyste, tradycyjne, falowane lub wywinięte, ozdobione kwiatuszkami, koralikami lub kokardkami. Brzeg kapelusza może być obszyty tasiemkami – białymi, kremowymi lub w innych kolorach, głównie pastelowych. Cena takiego kapelusika wynosi ok. 18–30 zł.

Jeśli dziewczynka będzie przyjmować sakrament Chrztu w miesiącu letnim, można zrezygnować z czapki i kapelusika na rzecz opaski. Aby mocno trzymała się główki dziecka, na całym obwodzie wszyta jest gumka. Najczęściej wykonana jest z atłasu i ozdobiona kwiatuszkami. Jeśli jest marszczona, z przodu ma najczęściej tylko jedną różyczkę lub niewielką kokardkę. Za opaskę trzeba zapłacić ok. 18–30 zł.

Czapki dla chłopców najczęściej nie mają żadnych ozdób. Są tradycyjne – w kolorze białym lub ecru. Niekiedy mają tylko wąski daszek. Z tyłu mogą być ściągnięte gumką, a pod szyją wiązane tasiemką. Kosztują ok. 18–25 zł.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)