POLECAMY

Buty do Chrztu

Jakie buty do Chrztu dla dzieci są dostępne na rynku? Z czego są wykonane? Jak wybrać odpowiedni rozmiar buta?
Buty do Chrztu

Buty są niezbędnym dodatkiem do stroju każdego dziecka przyjmującego sakrament Chrztu. Maluch bez bucików, nawet w najpiękniejszym ubranku, nie wygląda tak uroczo, jak ten w małych trzewikach.

Dla chłopca i dziewczynki

Buciki dla bardzo małych dzieci pełnią wyłącznie funkcję ozdobną, dlatego mogą być wykonane nawet z bardzo delikatnych materiałów, takich jak haftowana bawełna czy atłas. Dawniej buty dla chłopców i dziewczynek były takie same: białe, gładkie, zapinane na rzep lub wiązane. Dziś rzadko można takie spotkać, bo są one coraz częściej zdobione. Te z falbanką, kokardką, różyczkami czy koralikami, atłasowe, haftowane lub karbowane (cena ok. 20–50 zł) rodzice kupują najczęściej dla córek. Chłopcy najczęściej mają na nóżkach buciki welurowe lub sztruksowe, bez żadnych ozdób (cena ok. 20–35 zł). Dla starszych dzieci można kupić buciki ze skóry – naturalnej (cena ok. 80–120 zł) bądź ekologicznej (cena ok. 50–65 zł). Sklepy oferują głównie obuwie białe lub w kolorze ecru, choć można niekiedy spotkać także w odcieniach pastelowych (błękit, zieleń, róż, fiolet).

W zależności od pory roku można wybrać buty ocieplane bądź nieocieplane, odkryte lub zabudowane. Zimowe obuwie dla dziewczynek jest często ozdobione dodatkowo białym, delikatnym futerkiem.

Rozmiar buta

Kiedy zdecydujemy się już na model i kolor butów dla malucha, zaczynamy zastanawiać się, jak prawidłowo dobrać rozmiar. Roczne, czy tym bardziej kilkutygodniowe dziecko nie powie nam, czy but ma odpowiednią długość. W sklepie możemy często zasięgnąć porady sprzedawcy. Dysponują oni niekiedy specjalnymi urządzeniami, dzięki którym mierzą stopę dziecka. Możemy to również zrobić samodzielnie w domu za pomocą centymetra lub patyczka. Zwróćmy uwagę na to, że but powinien być dłuższy o ok. 1 cm od stópki malca.

Pamiętajmy, że but powinien być odpowiednio dopasowany nie tylko co do długości, lecz także co do modelu. Noski nie mogą być za wąskie, żeby nie krępowały ruchów palców, podeszwa powinna być w miarę miękka, podobnie jak zapiętek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Żona kupowała buty na chrzest dla dziewczynki przez internet. buty na chrzest dla dziewczynkibuty na chrzest dla dziewczynkinadrexchrzest.pl/category/kategorie-dla-dziewczynki-buty-rajstopki-opaski Trochę się obawiałem, że mogą nie pasować, ale okazało się, że leżały idealnie, były tak jak wspomniano wyżej o 1 cm większe.
/3 lata temu
Mam synka i interesują mnie chłopięce budziki do chrztu. Przejrzałam już kilka stron internetowych i tylko jedna wydaje mi się sensowna, z której mogłaby skorzystać. nadrexchrzest.pl/category/ubranka-na-chrzest-dla-chlopca-ubranka-dziane Jeszcze się zastanawiam, ae jestem bardziej na tak niż nie.