6 oryginalnych miejsc na urządzenie przyjęcia imieninowego

Gdzie można urządzić niezapomniane imieninowe przyjęcie? Oczywiście, wspaniałą imprezą może być nawet tradycyjna, domowa „posiadówka” przy herbacie i ciastkach, jeśli tylko goście będą dobrze się bawić. Wiele osób twierdzi, że atmosfera nie zależy od miejsca, tylko od towarzystwa. Warto jednak zaskoczyć swoich gości i urządzić przyjęcie imieninowe w mniej typowej scenerii. Jakiej? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!
/ 22.09.2013 00:17

Przyjęcie imieninowe na wesoło - karaoke

Jeśli chciałabyś niestandardowo zorganizować swoje imieninowe przyjęcie, zaproś znajomych na wieczór karaoke. Wprawdzie na ogół imieninowe popisy wokalne ograniczają się do gromkiego „Sto lat!”, warto jednak zmienić tę tradycję. Nawet jeśli nie każdy z uczestników imprezy jest obdarzony talentem do śpiewania, na pewno wszyscy będą świetnie się bawić! Żywiołowe wykonywanie ponadczasowych przebojów dostarczy wam niezapomnianych wrażeń. Najlepszym wyjściem jest oczywiście wspólne wybranie się do klubu, który ma w swojej ofercie wieczory karaoke. Możesz również zorganizować taką imprezę w domu! Może zabawicie się w jurorów i przyznacie sobie nawzajem oceny za poszczególne występy?

Zajrzyj również: Przepisy na drinki

Eleganckie przyjęcie imieninowe - teatr

Prawdopodobnie większa część twoich znajomych częściej bywa w kinie niż w teatrze. Może właśnie imieniny są dobrą okazją do nadrobienia tych zaległości? Przedstawienie powinno być raczej komediowe, o lekkiej tematyce, aby spodobało się każdemu z zaproszonych gości. Nie wszyscy lubią dramaty lub operę, dlatego raczej nie decyduj się na taką opcję. Po sztuce warto zakończyć wspólny wieczór kawą lub lodami w przytulnej kawiarni.

Uprzedź gości o tym, że będziecie iść do teatru – przy takiej okazji należy przecież pamiętać o eleganckim stroju.

Dowiedz się więcej: Czego na przyjęciu imieninowym nie może zabraknąć

Zimowe przyjęcie imieninowe – kulig

Jeśli obchodzisz imieniny zimą, świetnym pomysłem jest urządzenie kuligu z tej okazji. Zwłaszcza jeśli piękne, śnieżne zaspy nie zamieniły się jeszcze w brudną, szaroburą breję, a  jednocześnie wartości temperatury nie zbliżają się do tych syberyjskich. Koszt zorganizowania kuligu nie jest wcale wysoki. Na pewno tańsza jest odmiana zaprzęgu, w której do dużych sań z zaprzężonymi końmi doczepia się wiele par niewielkich saneczek. Po ukończeniu trasy przejazdu często na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, np. ognisko połączone ze smażeniem kiełbasek. Po pobycie na trzaskającym mrozie każdy chętnie ogrzeje się przy ciepłych płomieniach i gorącej herbacie.

 Przyjęcie imieninowe w lokalu – sushi lub czekoladowe fondue

Jeśli szukasz ciekawszej alternatywy niż standardowy wypad do restauracji ze znajomymi, pomyśl np. o zorganizowaniu imienin w lokalu serwującym sushi.

Ponieważ coraz częściej pojawiają się także głosy mówiące o „przereklamowaniu” i zbyt dużej popularności tej japońskiej potrawy, proponujemy również inną opcję. Warto wybrać się do restauracji serwującej czekoladowe fondue. Goście gromadzą się wokół garnka z roztopioną, jedwabistą czekoladą – już to zdanie brzmi chyba dość zachęcająco. Następnie wszyscy zanurzają w płynnej masie wybrane przez siebie kawałki owoców.

Przeczytaj także: Prezenty imieninowe

Przyjęcie imieninowe dla aktywnych – wycieczka rowerowa

Jeśli ty i twoi znajomi jesteście fanami aktywnego spędzania wolnego czasu, nie musicie świętować imienin siedząc przy stole i plotkując. Może zorganizujesz np. wycieczkę rowerową? Nie zapominaj oczywiście o odpowiednim prowiancie – zabierz kanapki, bułeczki drożdżowe, termosy z kawą i herbatą, a także odpowiednio zapakowane sałatki. Od ciebie zależy, gdzie nastąpi finał wycieczki. Może być to spacer po lesie, wspólne grzybobranie, zwiedzanie ciekawych zakątków...

Przyjęcie imieninowe dla aktywnych – kręgle lub łyżwy

Nawet jeśli pogoda nie sprzyja rozrywkom na świeżym powietrzu (choćby ze względu na porę roku), nie musisz rezygnować z organizacji przyjęcia imieninowego dla aktywnych. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie gości do kręgielni, gdzie odrobina rywalizacji na pewno ożywi wspólny wieczór czy popołudnie. Dodatkową zaletą kręgli jest fakt, że nie wymagają od graczy dużego wysportowania i kondycji, dzięki czemu powinny spodobać się każdemu uczestnikowi przyjęcia.

Dowiedz się też: Jak się ubrać na przyjęcie imieninowe

Jeśli imieniny obchodzisz zimą, może warto zasugerować zaproszonym wspólny wypad na łyżwy? Po szaleństwach na lodowisku koniecznie trzeba zakończyć przyjęcie przy kubkach gorącej czekolady lub grzanego wina.

Jeśli urządzasz niestandardowe imieninowe przyjęcie, nie zapomnij poinformować wcześniej gości o charakterze i miejscu spotkania. Na pewno nikt nie poczuje się komfortowo, gdy po dotarciu pod wskazany adres zorientuje się, że charakter imieninowej imprezy wymaga od niego manewrowania kulą i wygibasów na torze kręgielni w obcisłej minispódniczce lub wysokich szpilkach. To właśnie dlatego goście powinni być odpowiednio wcześniej poinformowani o przewidywanych rozrywkach – choćby z uwagi na konieczność dobrania wygodnego, niekrępującego ruchów stroju.