POLECAMY

10 wyjątkowych prezentów dla mamy

Zobacz 10 wyjątkowych prezentów dla mamy z okazji jej święta. Nie znajdziesz wśród nich sztampowych czekoladek, kwiatów czy portfela. Te prezenty naprawdę ją zaskoczą!

prezenty na dzień matki

fot. Fotolia

Prezent z okazji Dnia Matki powinien być wyjątkowy – wyraża bowiem nasze uczucia do niej. Aby cieszył, nie musi być kosztowny, tylko dobrze przemyślany...

Oto 10 naszych pomysłów na wyjątkowy prezent na Dzień Matki:

1. Spersonalizowana bransoletka

Kup swojej mamie bransoletkę, na której będziesz mogła wygrawerować krótkie osobiste wyznanie lub po prostu swoje imię.

2. Fotoksiążka „Mama i ja”

Przygotuj dla swojej mamy fotoksiążkę, w której umieścisz swoje i jej zdjęcia z różnych okresów waszego życia. Zestawiaj obok siebie fotki z waszych okresów: niemowlęcego, przedszkolnego, szkolnego i współczesne. Będziecie miały mnóstwo zabawy, porównując się do siebie i szukając podobieństw.

3. Biżuteria z prawdziwym brylantem

Kup mamie biżuterię z prawdziwym brylantem i daj jej się poczuć wyjątkowo. Nie musisz wydawać majątku, w jubilerskich sklepach sieciowych znajdziesz srebrną biżuterię i małym brylantem w przystępnej cenie.  

4. Personalizowana torebka

Zamów swojej mamie torbę szytą na jej miarę. Przeanalizuj, co zazwyczaj nosi w swojej torebce i jaki rozmiar torby potrzebuje. Nie zapomnij o zamówieniu tłoczenia z jej inicjałami!

5. Dzień tylko we dwie

Zaplanuj dzień tylko we dwie. Jeśli trzeba, weź urlop, aby bez pośpiechu spędzić czas ze sobą. Zaplanuj wcześniej plan całego dnia np. kawa w ulubionej kawiarni, zakupy, salon kosmetyczny, wycieczka za miasto, odwiedziny miasta, w którym kiedyś mieszkałyście itp... Na pewno znajdziesz miejsce, które twoja mama wyjątkowo lubi.

Polecamy: Życzenia na Dzień Matki

prezenty na dzień matki

fot. Fotolia

6. Voucher urodowy

To pomysł szczególnie dla tych mam, które ostatnio zapomniały, że oprócz żony i matki są także kobietami. Wybierając usługę, postaraj się, aby była w 100 proc. dopasowana do potrzeb twojej mamy. Jeśli przykładowo twoja mama nie lubi eksperymentować z nowymi fryzurami i ceni sobie swoją stałą fryzjerkę, nie aranżuj jej na siłę wizyty u stylisty fryzur. Znajdź usługę, która przypadnie jej do gustu. Pomysły w tej dziedzinie są nieograniczone: zakupy ze stylistą, zabiegi kosmetyczne, zabiegi medycyny estetycznej, masaże, zabiegi SPA itp.

7. Karnet na zajęcia sportowe

Jeśli twoja mama ciągle powtarza (jak to kobieta), że musi w końcu zapisać się na jakieś zajęcia sportowe, ale tego nie robi - zrób za nią ten pierwszy krok. Zafunduj jej karnet na wybrane zajęcia sportowe. Najlepiej jeśli ty także będziesz uczestniczyła w tych zajęciach razem z nią  - nie będzie już wtedy mogła się w żaden sposób wykręcić.

8. Babski wieczór

Jeśli z różnych przyczyn nie jesteś w stanie wygospodarować całego dnia wolnego w Dniu Matki, aby spędzić go z mamą. Zaaranżuj wieczór tylko we dwie. Zaproś mamę na babską sztukę do teatru lub babski film, a później do restauracji czy kawiarni, abyście mogły omówić sztukę/film i porozmawiać od serca.

9. Technologiczny gadżet

Jeśli twoja mama omija z daleka wszystkie nowinki technologiczne, a jedynym sprzętem elektronicznym, który obsługuje jest telefon komórkowy - czas przełamać tę barierę! Pomoże ci w tym prezent w postaci gadżetu technologicznego. Możesz kupić np. Ipoda. Pamiętaj tylko, aby wcześniej wgrać mamie jej ulubione utwory. Sprzęt musi nadawać się od razu do użytku. Tylko wtedy masz szansę przekonać mamę do korzystania z tego gadżetu.

10. Coś luksusowego

Każdy lubi poczuć się od czasu do czasu wyjątkowo. Kup mamie rzecz, na którą na co dzień nie może sobie pozwolić np. dobre perfumy, luksusową szminkę, voucher na bieliznę itp.

Zobacz także: Kartki na Dzień Matki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
ja podarowałam ostatnio swojej mamie kometyczny pakiet powitalny do profemedu. zawsze mówi jaka to jej skóra już pomarszczona i szara, no to może taka konsultacja i merytoryczna porada jej pomoże zacząć jakoś działać w tym kierunku. pakiet wcale nie jakiś drogi, bo w sumie 99zł,a jeszcze do tego jest peeling, masaż twarzy, maseczka i krem :)