10 najbardziej pożądanych prezentów gwiazdkowych

Przedstawiamy wyniki badań konsumenckich na temat najbardziej pożądanych prezentów gwiazdkowych w 2012 roku!* Co twoi bliscy najbardziej pragną znaleźć pod choinką w tym roku? Jaki prezent gwiazdkowy będzie gwarantem satysfakcji osoby obdarowywanej? Sprawdź!

Miejsce 10 - smartphone

W tym roku 22% respondentów stwierdziło, że ich wymarzonym prezentem pod choinkę jest smartphone. Co ciekawe w ubiegłym roku na 10. miejscu znalazły się czekoladki. Widać, że nasz apetyt rośnie mimo kryzysu. Fot. LG

Polecamy: Prezenty dla słodkiej babeczki - nasz wybór

Miejsce 9 - odzież i buty

24 % osób z chęcią pod choinką znalazłoby odzież i buty. Fot. Aliganza

Miejsce 8 - tablet

Tyle samo, bo 24 % osób, na świąteczny prezent wybrałoby tablet. Rok temu taki procent respondentów wybrał bilet do kina lub na koncert.  Fot. Amazon

Miejsce 7 - bon podarunkowy

Także 24 % respondentów ucieszyłoby się z bonu podarunkowego, dzięki któremu sami kupią sobie prezent.

Miejsce 6 - wycieczka

27 % osób odpowiedziało, że idealnym prezentem byłaby wycieczka. Zarówno w 2011 jak i w tym roku podróże uplasowały się na 6 miejscu rankingu najbardziej pożądanych prezentów.

Zobacz także: Jakie prezenty dla seniorów?

Miejsce 5 - biżuteria i zegarek

Biżuterię lub zegarek wybrał niemal co trzeci Polak (28 %). W ubiegłym roku taki prezent znajdował się pozycję wyżej. Fot. Apart

Miejsce 4 - komputer

31 % pytanych osób najbardziej ucieszyłby laptop lub komputer.

Miejsce 3 - kosmetyki

Najniższe miejsce na podium zajęły kosmetyki lub perfumy - 37 % badanych osób chciałoby dostać taki prezent.

Miejsce 2 - gotówka

Aż 40 % Polaków najchętniej chciałoby otrzymać gotówkę, za którą sami sobie sprawią prezent. Rok temu gotówka znajdowała się na 3 miejscu. Podążamy za Europą. Gotówka bowiem w tym roku  jest najbardziej pożądanym prezentem w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Grecji, Czechach, Ukrainie i we Włoszech.

Miejsce 1 - książka

Polacy wciąż najchętniej dostawaliby książki, które znalazły się, tak jak rok temu,  na miejscu 1.  Wybrałoby je 41% respondentów. Oprócz Polski książki znalazły się na pierwszym miejscu tylko na Słowacji.

* Badanie przeprowadziła firma Deloitte w 18 krajach Europy. Jest to szesnasta edycja w Europie, a czwarta w Polsce. Badanie przeprowadzono wśród 18 587 pełnoletnich osób, w tym 784 z Polski. Informacje zostały zgromadzone we wrześniu 2012 roku za pomocą kontrolowanego internetowego badania panelowego.