POLECAMY

Słownik rodzinny

Casual Fridays

Ten angielski termin oznacza „luźne piątki”. W te dni sztywne zasady dress code są przełamane większą swobodą w ubiorze.

Casual Fridays są pewnego rodzaju nagrodą, za tydzień krępującego ubioru, który na co dzień jest wymagany w biurach. Nie można jednak zbytnio przesadzać z dowolnością np. zakładając szerokie dżinsy, sportową bluzę, podkoszulek, bermudy czy sandały. A panie muszą wstrzymać się z wyciętymi bluzeczkami i krótkimi spódniczkami. Swoboda w stroju nie oznacza całkowitej samowoli.

Panowie mogą w ten dzień założyć klasyczne dżinsy, sztruksy, polówkę lub sztruksową marynarkę. Panie natomiast mogą pomyśleć o sztruksowych lub tweedowych spodniach, ciemnych dżinsach, stonowanym swetrze czy wełnianej sukience. Duże znaczenie ma w tym momencie nasz dobry gust i wyczucie smaku. Tak naprawdę nieważne co założymy, czy to będą sztruksy, dżinsy, czy spodnie tweedowe, ważne, żeby cały strój był na swój sposób elegancki i nieprzesadzony.

Warto pamiętać również, że casual Fridays nie są obowiązkiem pracodawcy, może on, ale nie musi wprowadzać takiego zwyczaju do swojej firmy.