Wypadają mi włosy - co robić?

napisał/a: ~Mila 2010-11-10 09:13
Gdy się czeszę, cała szczotka jest we włosach. Gdy się myję, wanna oblepiona jest włosami. Włosy są w zlewie, na podłodze, nawet na stole... Co robić? Jak tak dalej będzie, zostanę łysa!
Brałam kupowane w aptece tabletki, ale nie skutkują... Może powinnam zmienić dietę? Ale na jaką?
napisał/a: ~gość 2010-11-10 14:45
~Mila napisal(a): Gdy się czeszę, cała szczotka jest we włosach. Gdy się myję, wanna oblepiona jest włosami. Włosy są w zlewie, na podłodze, nawet na stole... Co robić? Jak tak dalej będzie, zostanę łysa!
Brałam kupowane w aptece tabletki, ale nie skutkują... Może powinnam zmienić dietę? Ale na jaką?
napisał/a: ~załamana 2010-11-10 16:10
Ja mam to samo, stało sie to już poprostu moją przerażającą zmorą, używam tylko szamponów z apteki, np Dermena po którym moim koleżankom włosy narastały w baardzo szybkim tępie i nie wypadały, a u mnie chyba zero poprawy, jak jednego dnia sie ciesze ze mneij lecą to następnego wyleci cały stos kłaków, są wszedzie, jak odkurzam to muszę je szczotką zbierac z dywanu, tak jak kiedys siersc mojego psa bernardyna na lato;/ niewiem co robić, w przychodni na topolowej lekarz zlecił mi badania podstawowe, wyszly dobrze,jednak tarczyca powyżej 2 a czytałam, że to oznacza ze cos jest nie tak. Lekarz powiedział ze wszystko jest w porzadku, a na szczegolowe badania tarczycy juz mnie nie moze skierowac.. ciezko bylo jeszcze cokolwiek od niego wyciagnąc, na odczepke powiedzial ze moge sie przejsc do dermatologa, nigdy wiecej nie pojde do tego lekarza !!

ja juz czuje sie jakbym łysiała, kiedys miałam piękne gęste puszyste włosy a teraz zaledwie jakies włosinki, ale skóra głowy wyglada dobrze, nie mam łupieżu, ani przetłuszczającej sie skóry, a włosy poprostu wychodzą.. mam dosyć.. czy wogole jest jeszcze szansa ze cos sie poprawi i nie wyłysieje ???;(
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-11-10 17:41
Dzien dobry!
Który hormon tarczycy wyszedł powyżej 2?
Powinna mieć Pani pobrane przynajmniej poziom hormonu FT3 lub FT4 i TSH.
czy w ostatnim czasie nie odchudzała się Pani intensywnie?
Czy miesiączkuje Pani regularnie?
napisał/a: ~gość 2010-12-21 08:47
Wypadania włosów nie warto leczyć na własną rękę poprzez zażywanie tabletek bez recepty. Konieczna jest wizyta u specjalisty. Bardzo często za wypadanie włosów oraz ich przetłuszczanie odpowiedzialne są hormony. Warto zrobić badanie komputerowe skóry głowy (np. w niektórych salonach fryzjerskich), a następnie badania hormonalne. Jeżeli faktycznie za wypadanie włosów odpowiedzialne są hormony, to najlepiej jest zgłosić się do endokrynologa.
ewcia691
napisał/a: ewcia691 2010-12-22 07:40
~gość napisal(a): Wypadania włosów nie warto leczyć na własną rękę poprzez zażywanie tabletek bez recepty. Konieczna jest wizyta u specjalisty. Bardzo często za wypadanie włosów oraz ich przetłuszczanie odpowiedzialne są hormony. Warto zrobić badanie komputerowe skóry głowy (np. w niektórych salonach fryzjerskich), a następnie badania hormonalne. Jeżeli faktycznie za wypadanie włosów odpowiedzialne są hormony, to najlepiej jest zgłosić się do endokrynologa.

jakie preparaty bez recepty polecasz? bo wedlug mnie wszystkie nie działają...
vanity1
napisał/a: vanity1 2010-12-22 09:04
słyszałam bardzo dobre opinie o preparacie z Vichy