usunięcie dziecka z klasy

napisał/a: ~Aga 2011-11-02 00:40
W naszej państwowej szkole podstawowej powstała klasa o profilu sportowym.
Przesunęliśmy do niej dziecko z klasy równoległej. Wiem, że moje dziecko (11 lat), może przeszkadzać swoim zachowaniem (kłopoty z koncentracją), ale nauczyciele zamiast uczyć je zachowania, wciągnąć w sport- skarżą wychowawcy.
Usłyszeliśmy, że jeśli rodzice dzieci z naszej klasy poproszą dyrektorkę o zabranie naszego dziecka z tej klasy, dyrektorka przeniesie je do klasy równoległej (w której dziecko było dotychczas).
Krąży opinia, że dyrektorka może to zrobić nawet bez naszej, rodziców,zgody, gdyż klasa o profilu sportowym to klasa elitarna, i jest w niej miejsce tylko dla tych grzecznych, tuzinkowych, bezproblemowych, i nikt nie jest zainteresowany prowadzeniem indywidualisty, bo nie ma na to czasu (w tej klasie jest tylko miejsce na naukę i sport).
Czy dyrektorka ma do tego prawo?
napisał/a: ~babcia 2012-01-11 16:45
czy nie chodzi tu o szkołę 322 na Ursynowie?
Z tego co słyszę w tej szkole trener zajmujacy sie zajęciami na basenie, pływaniem, skupia się na najlepszych - wyłacznie, nic go nie obchodzi że dzici poprawiaja swoje wyniki - jeżeli nie sa w czołowce, nie pozwala załatwiać się dzieciom w czasie treningu ( nie wypuszcza do łazienki) w efekcie chłopiec narobił w majtki a ukarano cała grupę- zastosowano odpowiedzialnośc zbiorową - dodatkowo pietnując chłopca. Człowiek ten najwyraźniej nie powinien pracować z dziećmi. szkoła przyjęła dodatkowe dzieci do klasy a teraz z tej klasy usuwa " niewygodne dzieci" nie bacząc na to, że jest to piętnowanie i "pamiątka na całe życie".
sądzę, ze te sprawy nalezy zgłosic w Kuratorium albo w Urzedzie dzielnicowym bowiem działania wymierzone w uczniów są bezprawne i krzywdzące, a nie wydaje mi się aby były jakieś podstawy prawne.
napisał/a: ~gość 2012-01-12 06:47
Boże to straszne co piszecie! Absolutnie do Kuratorium trzeba zgłosić sprawę!!!
napisał/a: puella_aeterna 2012-01-12 08:00
To wygląda na zwykłą samowolkę nauczycieli. Nie można czegoś takiego tolerować. Może powinni Pastwo napisać jednak list do Kuratorium? Dyrektora bez względnie nie ma do takiego zachowania podstaw i żadnych praw.