Spadki

napisał/a: pablo222 2009-03-20 07:27
Witam może ktoś z was mi pomoże,coś na ten temat wie.Mam dom 52m 2 ,jestem właścicielem 5/6 części już notarialnie rodzeństwo się mi odpisało jako darowizna ,tylko jeden brat ma 1/6 części nie chce się odpisać ani spłaty.Założyłem sprawę o podział spadku i czekam na nią.Doszły mnie słuchy że brat nie ma zamiaru być na sprawie,zastanawiam się czy sprawa się odbędzie czy zostanie przełożona .Na pewno będzie robił na zwłokę.Czy sąd może bez jego obecności poprowadzić sprawę i wydać wyrok .Zależy mi na sprawie ,szybkie załatwienie bo córka idzie do szkoły, lekcje będzie musiała odrabiać ,a ja mieszkam u teściowej w pokoju 7m z dwójką dzieci i żoną.Śpię na podłodze bo jest taka ciasnota ,że nie ma gdzie wstawić drugiego łóżka .Brat zamknął dom i nie mogę się tam przeprowadzić straszy ,że jak wyważę drzwi to oskarży mnie że się włamałem i kradzież .Co o tym sądzicie ja chcę go spłacić ,nie żyję z nim w zgodzie zresztą żadne z rodzeństwa nie żyje z nim w zgodzie ,bo to osoba konfliktowa.
napisał/a: arTemida 2009-03-20 19:09
To czy rozprawa się odbędzie czy nie zależy od powodu nieobecności.
Brat może przesłać np zwolnienia lekarskie czy inne usprawiedliwienia nieobecności, lub nawet unikać odbioru zawiadomienia o terminie sprawy, wtedy rozprawa może być odroczona.
napisał/a: pablo222 2009-03-20 21:43
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie
napisał/a: Adas6 2009-03-25 23:41
Zapytaj brata co nim kieruje, że tak zależy mu na 1/6 mieszkania? Czy chce pieniądze czy chce zamieszkać z Tobą? Przygotuj się do negocjacji i potraktuj to jako spotkanie w którym nie masz nic do stracenia. Musisz mi uwierzyć, że bratu tak samo zależy na czymś jak i tobie na mieszkaniu. Może on chce się poczuć tylko ważny? Zadaj sobie pare pytań: o co on walczy, czy można się dogadać i jakie są twoje argumenty, przygotuj kontrargumentu na jego potencjalne argumenty, zbadaj realia planu ewentualnie stwórz nowy.
PS. Właśnie streściłem Ci 40 godzinne szkolenie z negocjacji, za które zainkasowali ode mnie 6000zł :/
Oczywiście życzę powodzenia i mam nadzieję, że cokolwiek pomogłem.
napisał/a: pablo222 2009-04-04 06:29
Witam JEST już po sprawie. JESTEM WŁAŚCICIELEM CAŁEGO DOMU BRAT PODPISAŁ UGODĘ ZE MNĄ ŻE DOŻYWOTNIE BĘDZIE MIEsZKAŁ W WYZNACZONEJ CZĘSCI DOMU CZY GDYBY KIEDYKOLWIEK ZNĘCAŁ SIĘ NADEMNĄ ORAZ DEMOLOWAŁ CZĘśĆ SWOJĄ MOGĘ WTEDY ZROBIĆ MU EKSMISJĘ CZY NIE .http://forum.we-dwoje.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif/bmi_orig_img/icon_rolleyes.gif