Przyjecie urodzinowe - potrzebna pilna pomoc.

napisał/a: ajszus 2008-03-13 17:44
Moje przedszkole zostalo wynajete na sobote w celu przeprowadzenia urodzin. Na urodzinach beda dzieci 6-9 letnie. Ja bede prowadzila cale urodziny. Mam przygotowany taki scenariusz, ktory wklejam, jednak urodziny beda trwaly 3 h - co jeszcze moznaby bylo do niego dodac? jakie zabawy? Prosze o pilna pomoc, bo zostalo juz bardzo malo czasu. Oto moj scenariusz:

"PIRACI – POSZUKANE SKARBÓW"

Część I – Na dobry poczatek
1Wizytówka
Dzieci schodząc się, otrzymują szablon statku. Sami lub z pomocą dorosłych wpisują swoje imię i ozdabiają flamastrami w dowolny sposób. Taką wizytówkę przyklejają do ubrania taśmą malarską.

2Taniec na powitanie
"Chodzcie do kola" (Tance integracyjne cz. I)

3Przywitanie się dzieci
a)"Imię do imienia"
Wszyscy uczestnicy witają się, każde dziecko wypowiada swoje imię i imię kolegi, do którego rzuca miękką piłeczke np. Asia do Wojtka
b)"Witaj Jasiu" (imię jubilata)
Szczególne przywitanie jubilata w piosence na melodię "Panie Janie":
„Witaj .......x2 (klaszczemy w dłonie)
Jak się masz x2 (uderzamy o uda)
Wszyscy Cię Lubim x2 (krzyżujemy ręce na ramionach)
Badz wsród nas x2 (Ukłon w stronę jubilata)
 
II Czesc - Poszukiwanie skarbów

1."Statek" - Każde dziecko dostaje duży arkusz szarej gazety i według wskazówek prowadzącego buduje swój statek:
Statek traci podczas sztormu dziób (odrywamy przednią część statku); w czasie dalszej podróży traci rufe (odrywamy tylną część statku) oraz maszt (odrywamy połowe masztu). Musimy szybko ewakuowac się z rozbitego statku, więc rozkładamy gazetę – uszkodzony statek, z której powinna powstac kamizelka (kształt kamizelki z rękawem i otworem na glowe). Wkładamy ją szybko na siebie.

2."Powitanie Piratów" – Ocaleni piraci szczęśliwie dotarli na wyspę. Tam witają się zawolaniem A hoj! – a hoj! Prowadzący zabawę podaje hasło – dzieci w określony sposób powtarzając (umiarkowanie, glosno, cicho).

3."Pirat do pirata" – Dzieci dobierają się parami i witają w sposób podawany przez prowadzącego (oryginalnie zabawa): dłoń do dłoni, łokieć do łokcia, plecy do pleców itd. na haslo: "pirat do pirata" – szybko muszą zmienić parę.

4."Okręty" – Każdy pirat wsiada na swój okręt (arkusz szarej gazety). Jeden okręt jest pusty i prowadzący zaprasza wybrane dziecko mówiąc: „Statek po mojej prawej stronie jest pusty i zapraszam tu .......” (zadaniem dzieci jest przechodzenie tylko po gazetach, muszą nawzajem sobie pomagać).

5."Skarb" – Prowadzący umieszcza pierwszy skarb w „skrzyni” (pudło kartonowe zaklejone od góry, z wyciętymi dziurami po bokach tak, by dzieci mogły wkładac ręce do środka). Całe pudlo zapakowane w atrakcyjny sposób, by intrygowało dzieci i kojarzylo im się ze skrzynią skarbów. Poprzez dotykanie dzieci kolejno próbują odgadnąć co jest w środku.

6."Sztorm na morzu"– Dzieci przechodzą na jeden arkusz szarego papieru – tratwę. Płachtą gazety imitują dźwięki nadchodzącej burzy morskiej – zgniatając ją, szeleszcząc, gniotąc, na koniec robią z niej kulę, którą rzucają do wyznaczonego celu.

7."Tratwa" – Tratwę atakują rekiny – ponownie trzeba się ewakuowac. Dzieci przechodzą przez kolorowy tunel z materialu. Po przejściu trafią na kolejny „skarb” (pudełko owinięte w srebrną folię, a w środku słodkości dla każdego uczestnika). Jubilat częstuje każde dziecko.

8.Tort i poczęstunek

9."Sluchowe zagadki" - Wracamy do dalszej przygody i poszukiwania skarbów – dzieci powracają przez tunel i znajdują kolejny skarb: pudelko z zagadkowymi słuchowymi (pudełka po filmach fotograficznych napełnionych różnym tworzywem). Każdy losuje jedno pudełko, następnie przekazują sobie po kolei i próbują odgadnąć co jest w środku.

10."Książeczka ze skarbami" – Każde dziecko przygotowuje sobie niespodziankę, którą zabierze na pamiątkę do domu. Prowadzący podaje kolejność wykonywanych działań. Potrzebne materiały: koszulka przezroczysta A5 dla każdego uczestnika, kolorowy karton również dla każdego uczestnika, ziarna fasoli, maku, kukurydzy itp. wstążeczki, guziki, kawałki materiału.

11.Pożegnanie – wspólny taniec i podziękowanie!
napisał/a: Dreamgirl 2008-03-14 15:23
o rany! podziwiam cie!
jesteś niezwykle pomysłowa i mam wrażenie ze dzieci beda zachwycone!!!
nie wiedzialam ze mozna wynająć przedszkole na sobote.. jak to załatwiłaś? ile kosztuje?

ja osobiście na to nie wpadłam i jak były urodziny mojego chrześniaka to po prostu zorganizowałiśmy je w warszawkim Hulakula - to taki plac zabaw z piłeczkami i innymi rożnymi zabawami. dzieci byly zdowolone, obsługa była bardzo miła i pomocna, no i co najważniejsze nie my musieliśmy sprzątać:D

co do twojego pytania co by można jeszcze dodać, to może jakiś czas niech dzieci pobawią się same - najlepsze są ich pomysły :)
napisał/a: H2O 2008-03-14 15:37
ajszus, Swietny jest Twoj scenariusz!!! Bardzo ciekawe aktywnosci ale ... rzeczywiscie 3 godz to bardzo duzo czasau

Na razie co przyszlo mi na mysl to moze zrobienie masek piratow ( kolko , ktore zakryje jedno oko, albo inne pomysly jakie pzryjda dzieciom na mysl) Nie wiem ile dzieci bedzie...Moga przygotowac same taka maske( wtedy czas zleci ) np wycinajac z papieru, skleic tasma , keljem, pokolorowac jak chca...albo Ty mozesz wczesniej przygotowac juz np kuleczka z kartonikow, zrobic dziurki (zeby dzieci sie nei podziurawialy ) a np same dolacza kawalek gumeczki.

[ Dodano: 2008-03-14, 15:51 ]
Taka zwykla zabawa przyszla mi na mysl, ale moze akurat jak bedziesz miala jeszcze duzo czasu to mozesz ja zrobic...
Z piratami kojarzy mi sie papuga i malpka( wczesniej mozesz zaczac pogadanke na tamet jakie zwierzate kojarza im sie z piratami, moze znajdziesz gdzies jakies fajne zdjecia to im pokazesz opowiesz ze papugi sa pzrewaznie na ramieniu itd.)
Mozesz podzielic dizeci na 2 grupy - malpki- na odglos( jak masz w pzredszkolu np instrumenty perkusyjne to mozna je wyjkrzystac) np grzechotki, kolatki..a na inny papuzki ...Kazde dizcko bedzie nasladowalo dane zwierzatko...mozesz tez grac na 2 instrumentach jednoczensnie wtedy wszystkie dizeci zaczna hulac i tak kilka razy ze zmianami wlasnie, raz jedna grupa raz druga..i razem.. ..
napisał/a: ajszus 2008-03-14 18:31
Ja jestem przedszkolanka - rodzice dziecka wynajeli nasze przedszkole na sobote - wraz z osoba prowadzaca urodziny (czyli ze mna :) ) za 150 zl :) Nie martwia sie tez o dekoracje.

[ Dodano: 2008-03-14, 18:33 ]
Nela - dzięki za pomysły :) Jeszcze dzisiaj wieczorem opracuje potrzebne do nich rzeczy i jutro wprowadze :)