Przedszkole całodobowe

napisał/a: pila 2009-02-18 14:44
Słyszałam że są już przedszkola całodobowe, co o tym sądzicie czy dziecko nie będzie się czuło odrzucone jak zostanie na noc w takim przedszkolu. Czy jest w Warszawie takie przedszkole.
napisał/a: Patka2 2009-02-18 14:52
Moje zdanie jest takie, ze swojego dziecka nie zostawiłabym w przedszkolu na noc. Praca pracą ale dla mnie rodzina a w dodatku moja pociecha jest najważniejsza. Kilka godzin dziennie wystarczy w takiej placówce.
napisał/a: mnpszmer 2009-02-18 15:31
Ja też nie zostawiłabym dziecka w przedszkolu na noc.Mi jest nawet szkoda go oddać to przedszkola, ale jak skończy 2,5 roku jednak wyślę je do przedszkola bo wiem że dobrze wpływa na rozwój dziecka zabawa z innymi dziećmi.Kurcze ja nie wiem ludzie poco wam dzieci skoro nie macie dla nich czasu.Trzeba było kupić sobie psa.Sorry, ale moje zdanie jest takie, że z dzieckiem trzeba jak najwięcej czasu spędzać!
napisał/a: pila 2009-02-18 19:49
Ja nie myśle zostawić dziecka na stałe w przedszkolu ty prowadzisz w dzień a ja bym chciała w nocy, po prostu muszę pracować.

Walentina posiadanie dzieci nie jest tylko przywilejem ludzi bogatych, biedniejsi też chcą mieć dzieci i jakoś sobie poradzić z pracą i wychowaniem dziecka.
Kocham swoje dziecko nad życie dlatego idę do pracy w nocy aby dzień spędzic z dzieckiem.
napisał/a: wusik1 2009-02-18 20:47
Rozumiem Cię Pila, duzo osób jest w takiej sytuacji jak Ty. Ja też się zastanawiałam już nad takim rozwiązaniem ciaganie mamy 100 km na noc jak wypadnie nam obojgu nocka, nie zawsze sie mozna zamienić. Zobacz na pierwszaku jest tu baza przedszkoli i szkół oraz innych instytucij. jest też ciekawe forum. http://www.forum.pierwszak.pl/ zobacz mozeznajdziesz coś dla siebie.
napisał/a: mnpszmer 2009-02-18 21:39
Wiesz sorki, ja myślałam, że chcesz trochę na noc i na dzień, a tak byś się nie widziała z dzieckiem można powiedzieć, że w ogóle, ale skoro w dzień masz wolne to jeszcze lepiej dla twojego malucha.Skoro tak to czemu nie.Wiem jedno, że na pewno będziesz bardzo zmęczona po pracy nocnej, a potem w dzień z dzieckiem.Zastanów się czy dasz sobie radę.Doskonale rozumiem, że są ludzie którzy mają mniej kasy i potrzebują pracy...źle mnie zrozumiałaś!Jeszcze raz sorki jak coś źle wyszło, ale po prostu uważam, że w dzisiejszych czasach liczy się kariera i dużo ludzi zapomina o dzieciach i myślą, że szkola je wychowa!Ja ogólnie staram się spędzić z moim maluszkiem jak najwięcej czasu i sama będę potrzebowała iść niedługo do pracy, czekam tylko jak moja perełka skończy 2, 5 roku bo kasa też nam się przyda.
napisał/a: pila 2009-02-18 21:49
Mój maluch ma już 3 latka i nie mogę sobie pozwolić na dalsze siedzenie w domu. Muszę sobie jakoś wszystko zorganizować, zmęczenie tu się nie liczy to nie jest każda noc, gorszy jest brak kaski.
napisał/a: mnpszmer 2009-02-18 21:58
Zgadzam się niby kasa nie jest ważna, ale jednak jest i to bardzo bo bez niej nic byśmy nie zrobili.Pozdrawiam i życzę powodzenia i żeby ci nie było zbyt ciężko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
napisał/a: pila 2009-02-18 22:06
Co zrobić miłością talerza dziecku nie napełnisz, trzeba jakoś zorganizować czas żeby było dobrze.
napisał/a: ~gość 2009-02-18 23:22
pila, piszesz, że zmęczenie nie jest ważne. Z tego, co piszesz dopiero planujesz taka pracę, dobrze zrozumiałam? Dasz radę po nieprzespanej nocy, która spędziłas w pracy zając się dzieckiem? Owszem można tak pociągnąć jakis czas, ale na dłuższa metę jest to naprawde meczące. Podstawą dobrego funkcjownowania przy pracy zmianowej jest dbanie o sen. Inaczej szybko się wypalisz i zamiast zadowolenia ze spędzonego czasu z dzieckiem i pełnego portfela będziesz czuła po prostu przeogromne zmęczenie, które naprawdę cieżko przegonić. Nie chcę cię odwodzićod tego pomysłu, ale powinnas być tego świadoma, jesli dotąd nie pracowałaś na zmiany i nie zajmowałaś się potem dzieckiem.

Poza tym, nie wiedziałam, ze istnieja i takie placówki. Myślę, ze wielu rodzicom to pomoże w nagłych sytuacjach, bo w dzisiejszych czasach babcia to luksus.
napisał/a: pila 2009-02-19 13:48
Kiedyś pracowałam na noce i wiem jak to jest lecz pracując w systemie 12 na 24 a mąż w innym to wypada około 4 nocy w miesiącu. Mam nadzieje że dam radę.
napisał/a: Moniqe 2009-08-07 23:27
ja tez nie zdecydowala bym sie na nocke dziecka w przedszkolu