Luźny problem… ??

napisał/a: ~martyna 2010-11-26 11:16
moje dziecko właśnie zaczyna ząbkować, niby przechodzi to ok, co prawda trochę marudzi ale to normalne w tym czasie, jednak mnie niepokoją luźne kupki. Ja wiem, że to normalny objaw, ale boje się, żeby mała nie dostała jakichś odparzeń na pupie. Nie chce dawać jej jakichś leków dla dorosłych, dlatego powiedziecie mi co Wy stosujecie u swoich pociech podczas ząbkowania?
napisał/a: czikulinka 2010-11-26 13:02
Nie bardzo rozumiem, co napisałaś. W jakim wieku jest Twoje dziecko? Jakie kupki robi teraz, a jakie robiło wcześniej, zanim Twoim zdaniem zaczęło się zabkowanie? Czy zmieniałaś coś ostatnio w diecie malucha? Bez względu na to, jakie są kupki, musisz dbać o pupkę, np. smarując ją Alantanem w maści lub Bepanthenem albo czymś innym. A na ząbkowanie my używamy Bobodentu do smarowania dziąseł oraz czopków Viburcol, które dostaliśmy na receptę od lekarki.
napisał/a: ~stokrotka 2010-11-26 14:56
ja stosuje Camilie, która jest lekiem na ząbkowanie. oprócz działania przeciwbólowego ma też działanie przeciwbiegunkowe i u nas „sprawuje” się doskonale. co prawda mój urwis jeszcze nie mówi, ale wydaje mi się, że jest zadowolony :) nic go nie boli nie ma luźnych kupek, a co za tym idzie nie ma odparzeń mimo całodniowego „latania” w pieluszce :)