Jaki odkurzacz dla alergika ?

napisał/a: wiesia5 2009-02-28 18:44
Wiele dzieci ma teraz alergię na kurz, roztocza...i wiele innych alergenów. Dla takich dzieciaków ważna jest czystość miejsca, w którym się znajdują.
Wiem co to znaczy biegać ze szczotką w ręku i mokrą szmatą.
Możecie polecić jakiś dobry odkurzacz, który wart jest zakupu i potrafi sobie poradzić z kurzem, nie wzniecając go?
napisał/a: sorrow 2009-02-28 20:32
Polecanie konkretnego modelu mija się trochę z celem. Powinnaś poszukać dowolnego, który posiada cechy zapobiegające wzniecaniu kurzu. Najbardziej znany jest filtr HEPA z odpowiednim numerkiem, które zatrzymują bardzo dużo kurzu i pyłków. Takich odkurzaczy powinnaś szukać.
napisał/a: wiesia5 2009-03-16 21:43
Acha czyli producent nieważny, tylko żeby miał filtr Hepa? A są lepsze i gorsze filtry Hepa?
Bo ja dotarłam do informacji o odkurzaczach Rainbow, całkiem niezłe, ale cena jest wysoka... i odkurzacze bezworkowe, które posiadają właśnie ten filtr Hepa 12. Podobno ten filtr wychwytuje 99,95% cząsteczek kurzu! Filtrów nie trzeba wymieniać, wystarczy je oczyścić pod bieżąca wodą, dla mnie brzmi nieźle. Ciekawe jak efekty w praktyce?
napisał/a: kokietka28 2009-05-21 00:39
no tak, filtr HEPA jest bardzo ważny i na serio się sprawdza :) ja już zauważyłam różnicę, odkąd mogę się cieszyć swoim nowym nabytkiem. sama jestem alergikiem, i choć może nie mam uczulenia na roztocza itd. to na wiosnę mój nosek trochę wariuje od pyłków traw i drzew. a to jest wszędzie, wystarczy okno otworzyć więc na pewno powinnaś szukać odkurzacza z filtrami. mój ma HEPA 13 i jeszcze 8-stopniowy filtr powietrza przechodzącego przez odkurzacz, więc daje sobie radę praktycznie ze wszystkim :)
napisał/a: gwiezdna 2009-06-10 18:15
A do prania dywanów jakie byście poleciły? Bo ja wypożyczam w [Mod: reklama usunięta] taki z filtrem antyalergicznym, pierze super, dywany jak nowe, ale może skuszę się na coś własnego.
napisał/a: wiesia5 2009-06-26 23:36
A ile takie wypożyczenie kosztuje, bo gdzieś czytałam, że jakieś 300 zł...chyba lepiej kupić własny na swój użytek domowy.
Teraz jest sporo takich odkurzaczy, nawet tych piorących. Moja teściowa ma dużego Dysona, ale ma duży dom i sporo kasy , bo nie są to tanie odkurzacze.Z takich bardziej przyjaznych cenowo to Zelmer, ale LH jest lepszy ma dużą moc ssania, przełącza się wszystko w rączce na rurze teleskopowej, więc nie trzeba sie schylać. Jest dwu funkcyjny, odkurza na sucho i mokro. Może to i dobry pomysł, kupować takie urządzenie, zawsze się przyda uprać na święta dywany
napisał/a: ja29 2009-11-09 22:54
zapewne na dobry odkurzacz trzeba trochę wydać ale jeśli chodzi o zdrowie dziecka to nie ma na czym oszczędzać.
ja myślę, że przy alergiku najlepszy odkurzacz to ten z filtrem Hepa, odkurzacz bezworkowy, gdzie na bieżąco można pozbyć się skupiska roztoczy. można też pomyśleć nad odkurzaczem z funkcją prania... to takie chyba najważniejsze wskaźniki jak dla mnie..